Boynukalın bakan yardımcısı oldu

Boynukalın bakan yardımcısı oldu
Boynukalın bakan yardımcısı oldu
Hürriyet'e yönelik saldırı ile gündeme gelen AKP Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın'na ödül gibi görev. Boynukalın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Seçim hükümetinin İçişleri Bakanı Selami Altınok ise İçişleri Bakanlığı Müsteşarı oldu. Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.

RADİKAL - Kamudaki üst düzey atamalara ilişkin üçlü kararname bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. İçişleri, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor, Bilim ve Teknoloji ile Enerji bakanlıklarına üst düzey atamalar yapıldı.

Atamalar içinde en dikkat çekici olanı Hürriyet'e yönelik saldırı ile gündeme gelen AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdürrahim Boynukalın oldu. Hürriyet gazetesine yönelik saldırı sırasında ve sonrasın yaptığı konuşma ile tartışılan eski AK Parti İstanbul Milletvekili Abdürrahim Boynukalın’ın Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı olarak atanacağı öne sürülüyordu. O iddia gerçek oldu ve Boynukalın üçlü kararname ile bakan yardımcısı olarak atandı. Atama ödül gibi görev olarak yorumlandı. 

SALDIRI SORUŞTURMASINDA ŞÜPHELİ

Hürriyet’e saldırıyı “Dokunulmazlığı kaldırdık. Bu dokunulmazlığı kaldırmamızda teşkilatlarımızdaki enerjiyi arkamızda hissetmemiz rol oynamıştır” diye savunan Abdurrahim Boynukalın’ın Ahmet Hakan ve Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’e yönelik “Bunlar dayak yememişler hiç” dediği görüntüler de ortaya çıkmıştı. Boynukalın, milletvekilliği sona erince saldırı soruşturmasında şüpheli olarak ifade vermişti. 

SEÇİM HÜKÜMETİ  BAKANLARINA YENİ GÖREV

Seçim hükümetinde bakan olarak görev alan bazı isimlere de yeni görevler verildi.  Seçim hükümetinin İçişleri Bakanı ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak  atandı. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Sebahattin Öztürk ise İçişleri Bakan Yardımcısı oldu. Seçim hükümeti Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alabyon da  Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın yardımcısı oldu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na  Doç. Dr. Hasan Aili Çelik, Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı'na ise Orhan Erdem atandı. Erdem vekil adaylığı için aynı istifa etmişti.

GÖKALP'İN YERİNE BAĞLI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, geçen ekim ayında Türkiye'nin ABD Çalışma Müşaviri olarak atanmıştı. Gökalp İlhan'ın yerine ise

Müsteşar Yardımcısı Dr. Mehmet Selim Bağlı atandı.