Bozdağ: HDP'nin seçime girme kararı uluslararası bir proje

Bozdağ: HDP'nin seçime girme kararı uluslararası bir proje
Bozdağ: HDP'nin seçime girme kararı uluslararası bir proje
Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP'nin seçime parti olarak girme kararının uluslararası bir proje olduğunu öne sürdü.

KARABÜK – Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Karabük'te AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Bozdağ, iktidara gelmenin ve gitmenin yolunun sandıktan geçtiğini, sokakları ve meydanları terörize ederek, karanlık oyunlara baş vurarak iktidar değişikliği yapma döneminin Türkiye 'de kapandığını belirtti. Bozdağ, "Artık kapalı kapılar ardında oyun oynamakla kimse iktidar değişikliği yapamaz. Geçmişte yaşadığımız pek çok hadise, AK Parti hükümetlerinin bu hadiseler karşısında ortaya koyduğu dirayet ve milletimizin bu dirayete sahip çıkması bunu çok net biçimde ortaya koymuştur. Muhalefet partilerimiz de siyaset dışı, halk dışı yol ve yöntemlerle iktidar arayışına artık son vermesi lazım. Özellikle CHP , HDP, siyaset dışı yol ve yöntemlere Türkiye'de başvurmayı adet haline getirmiş siyasi partilerdir" dedi.

Muhalefet partilerinin vaat yarışına girdiğini belirten Bozdağ, "Ayağı yere basmayan, gerçekçi olmayan, Türkiye'nin ekonomik realiteleri ile bağdaşmayan, yapmaları mümkün olmayan şeyleri millete vaat ederek oy talebinde bulunmak, milletin aklı ile alay etmektir. Türk milleti bu siyasilerden daha fazla bilinçlidir. Ayağı yere basmayan, gerçekçi olmayan yalan furyasını milletin önüne koyanlar milletin aklı selimi, milletin sağduyusunu ve basiretinin kendilerinden daha yüksek olduğunu unutmuş durumdalar. Millet bunlarla dalga geçiyor. En büyük dalgayı vatandaş sandıkta geçecektir" diye konuştu.

HDP'nin seçime parti olarak girme kararının uluslararası bir proje olduğunu öne süren Bozdağ, şöyle konuştu:

"HDP buna ikna edilmiştir. İçeriden ve dışarıdan ikna edenler olmuştur. Onlar da seçime parti olarak girme kararı almıştır. Hesaba göre eğer HDP barajı geçerse, AK Parti'nin 330'un altında bir milletvekili ile Meclis'teki temsilini engellemiş oluruz. Es kaza daha çok milletvekili çıkarıp iktidarı değiştirirsek 'kaymaklı kadayıf olur' hesabı yapıyor bazı çevreler. HDP'nin oy aldığı yerlerde AK Parti'nin milletvekili sayısında bir azalma olacağını hesap ediyorlar. Birinci hedef bu. İkinci hedef ise 'HDP barajı geçmezse Türkiye'nin sokaklarını ve meydanlarını terörize etmek için elimize fırsat geçer' diyerek hesap yapan karanlık çevreler ve güçler var. Bu seçimde oyun büyük. Millet bu oyunu bozacaktır."

(Bülent DİKTEPE/ DHA)