Bu aile Meclis'e kesinlikle girecek!

Bu aile Meclis'e kesinlikle girecek!
Bu aile Meclis'e kesinlikle girecek!

40 yıl sağ partilerde siyaset yapan Feyzi Septioğlu CHP'den aday.

Elazığ'ın büyük aşiretlerinden Septioğlu ailesinin tüm üyeleri farklı partilerde siyaset yapıyor. 2001'de yaşamını yitiren baba Ali Rıza Septioğlu, dört dönem DYP'de vekillik yaptı. Küçük kardeş Faruk Septioğlu AK Parti vekili ve yeniden aday oldu. Bir ağabey MHP'li. Şimdi diğer ağabey Feyzi Septioğlu da CHP'den birinci sıra adayı gösterildi.

RADİKAL - CHP , Elazığ'da büyük bir sürprize imza atarak Feyzi Septioğlu'nu birinci sıradan milletvekili adayı olarak gösterdi. Böylece Septioğlu ailesi DYP, AK Parti ve MHP 'den sonra CHP'ye de bir üyesini verdi.

Bu beçim sürecinde Doğu ve Güneydoğu kentleri ilginç bir yarışa sahne oluyor. Diyarbakır, Van, Hakkari, Şanlıurfa gibi kentlerde büyük aşiretler hem AK Parti hem HDP'ye vekil adayları verdiler. CHP, Elazığ'daki adımıyla bu yarışın içine dahil oldu.

2011 seçimlerinde yine CHP ile adı anılan Feyzi Septioğlu'nun , 7 Haziran seçiminde CHP'den Elazığ'da birinci sıra adayı olması ilginç bir tablo ortaya çıkarıyor.

Septioğulları, 27 Mayıs Darbesi sonrasında Sivas Kampı'na sürülen aşiretlerden birisiydi. Bu sürgün pek çok aşirette olduğu gibi Septioğulları'nı da Demokrat Parti çizgisine yaklaştırdı.

Ali Rıza Septioğlu, DYP'de dört dönem vekillik yaptı...

 

Nitekim ailenin büyüğü 2001 yılında 88 yaşında yaşamını yitiren baba Ali Rıza Septioğlu, uzun yıllar Demokrat Parti geleneğinde siyaset yürüttü. Elazığ'ın Palu İlçesi'nde belediye başkanlığı da yapan Ali Rıza Septioğlu, dört dönem Demokrat Parti ve ardından da DYP'den Elazığ Milletvekili oldu. DYP hükümletinde Devlet Bakanlığı görevini de yürüttü.

'HAVA-CIVA BAKANI'

Ali Rıza Septioğlu, özellikle meteorolojiden sorumlu Devlet Bakanı'yken yaptığı açıklamalarla gündem olmuştu. Meteoroloji kelimesini bile bir türlü telaffuz edemeyen Ali Rıza Septioğlu Elazığ'da, neden sorumlu bakan olduğuna dair bir soruya, "Hava cıvadan sorumlu bakanım" yanıtını vermesiyle hafızalara kazındı. Bu söz üzerine basında bir süre 'hava cıva bakanı' olarak da anılmıştı.

Faruk Septioğlu Ak Parti vekili. Önümüzdeki seçim için de aday.

 

BİR KARDEŞ AK PARTİ'DEN, DİĞERİ MHP'DEN

Ali Rıza Septioğlu'nun üç oğlu ise bugün üç farklı partide siyaset yapıyor. Faruk Septioğlu, AK Parti'den milletvekili. Faruk Septioğlu önümüzdeki seçime de AK Parti'den girecek.

Muhammet Septioğlu, MHP'ye geçti...

 

Bir ağabeyi Muhammet Septioğlu ise Elazığ'ın Palu İlçesi'nde SP’den belediye başkanı seçilmişti. Daha sonra istifa eden Muhammet Septioğlu 30 Mart 2014 te yapılan seçimlerde ise MHP’den belediye başkan adayı olmuştu.

CHP'den aday olan diğer ağabey Feyzi Septioğlu ise 40 yıllık siyaset hayatında hep sağ partilerde görev yaptı.


  http://www.radikal.com.tr/131712313171234

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cehape(chp) - ex nihilo

  tayyip erdoğan'ın dediği kadar var, bu "cehape" den adam olmaz. feodaliteye karşı savaş vermiş, kanlı isyanlarını bastırmış, tahkikatlarını yemiş, vatan dışı cepheye itilmiş "cehape" feoadal bir vekili tercih ediyor. menderes i anmaya gidecek kadar üstün zekalı cehape şimdide dahi olduğunu kanıtlamaya çalışıyor. hazır feodaliteye açılım yapmışken şeyh sait in torunlarından birisini aday gösterse bari. bu chp'nin pardon cehape'nin hali pür melali bana "deve" ile başlayan güzel bir ata sözünü anımsattı umarım anlamışsınızdır.

  yazıklar olsun. - gundi ghandi

  Yıllarca Zazaları sömüren bu aile şimdi de CHP eliyle yapacak ha. yazıklar olsun

  Açıkgöz aile - Selimserincan

  Nerde yemek ordayız demek.

  Emekli olsalar madem artık - symirna34

  Hepsi dinazor bunların, hiyerarşi delisi, makam-koltuk sevdalısı. Gençlerin önünü açmazlar, koltuklarda yosun tutana kadar otururlar da otururlar.