"Bucak ailesinin paraleli de CHP adayı Ali Murat Bucak'tır"

"Bucak ailesinin paraleli de CHP adayı Ali Murat Bucak'tır"
"Bucak ailesinin paraleli de CHP adayı Ali Murat Bucak'tır"
Şanlıurfa'da özellikle Siverek'te güçlü bir aşiret olan Bucak'larda seçim kavgası çıktı. Bağımsız aday olan Fatih Bucak, CHP'den aday olan amcasının oğlu Ali Murat Bucak'ı eleştirdi. Fatih Bucak, "Bizden CHP'ye oy çıkmız. Nasıl devlette paralal yapı varsa, bizim ailenin paraleli de Ali Murat" dedi.

RADİKAL - Şanlıurfa'da Bucak aşiretinin iki ismi seçimde karşı karşıya geldi. CHP 'den aday olan Ali Murat Bucak'a karşı Fatih Bucak bağımsız aday oldu. Fatih Bucak, amcasının oğlu Ali Murat Bucak'a, CHP'den aday olduğu için aşiretten oy gitmeyeceğini söyledi. Fatih Bucak, "Nasıl devlet içerisinde paralel yapı varsa, ailelerin içerisinde de var. Bizim ailenin paralel yapısı Ali Murat Bucak’tır" dedi.

Yerel gazetelerin temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Fatih Bucak, CHP’nin Bucak ailesinin tabanına ters geldiğini belirterek, "1960 yıllarında Bucak ailesini sürgün eden CHP’ye Bucaklardan asla destek gelmeyecektir. Bizim ailede herkesin siyasi görüşünün ne olduğu ortaya çıktı. Biz muhafazakar, sağduyulu ve daha insanlarla iç içe olan bir tutum sergiledik. CHP’de olmamız mümkün değildi" diye konuştu.

şanlıurfa.com'un haberine göre, Siverek’te 35 bin oy almayı hedeflediklerini vurgulayan Bucak, toplamda en az 46 bin oy beklediğini ifade etti.

BOLŞEVİK VE KÜBA DEVRİMLERİNİ ÖRNEK VERDİ

Bucak konuşmasında gençliğin önemini de anlatırken, dünya tarihine damga vurmuş devrimlerden örnek verdi: "Dünya’nın her yerinde bütün ayaklanmaları, bütün devrimleri gençlik hareketleri başlatır. Bugün 1789 Fransız Devrimi, 1917 Bolşevik devrimi, 1959-60 Küba devrimi gençlik hareketleriyle olmuştur. Gençlik konusunda büyük ve dinamik bir toplum var. Sağ olsunlar kardeşlerim bizi de çok severler. Bizim ki seçimden ziyade, ivme kazanan bir hareket, devrim ve harp niteliğini buldu."