Buldan: Az kalmış, Davutoğlu yakında Öcalan'ın selamlarını da iletecek!

Buldan: Az kalmış, Davutoğlu yakında Öcalan'ın selamlarını da iletecek!
Buldan: Az kalmış, Davutoğlu yakında Öcalan'ın selamlarını da iletecek!
HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, AKP Diyarbakır Kongresi'nde açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na "Öcalan" göndermesinde bulundu. Buldan, "Az kalmış Başbakan, Diyarbakırlılara Abdullah Öcalan'ın selamlarını da iletecek" dedi.

RADİKAL - Diyarbakır 'a Başbakan sıfatıyla ilk kez bir ziyarette bulunan Davutoğlu, çözüm sürecine dair önemli mesajlar verirken sık sık "selam" göndermeyi de ihmal etmedi.

Konuşmasına, "Peygamberler şehri, Peygamberi her vesileyle anan ve onun yolundan yürüyen Diyarbakır"a selam vererek başlayan Davutoğlu, salondakileri Kürtçe de selamladı.

Davutoğlu konuşmasında ayrıca, " Diyarbakır üzerinden bir asra, bir millete, bütün bir Ortadoğu coğrafyasına selam vermeye geldik", "Kobani'ye, Suriye 'nin her şehrine, tüm mazlumlara selam olsun", "Saraybosna'ya da selam olsun" şeklinde ifadelere de yer verdi.

Davutoğlu'nun Diyarbakır açıklamasındaki "selam" vurgusuna HDP'den de bir değerlendirme geldi.

HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Az kalmış Başbakan, Diyarbakırlılara Öcalan'ın selamlarını da iletecek" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/128003212800322

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Seçim Yağcılığı - Selimserincan

  Dilinin söylediğini yüreğin de söylemiyorsa bu yalancılıktır, yağcılıktır. Oy almak için AKP'nin yapmayacağı numara yoktur. Doğuda başka konuşur, batıda başka. Yine de AKP seçmeni bunları çözmekten acizdir, tekrar gider bu bukalemun gibi renk değiştirenlere oy verir.

  Her şeyi yapar - nedesemboş

  Üç oy için, tribünlere oynamak için her şeyi yapar.