Bülent Arınç: Askerlik için alınan 6 bin Euro'yu düşüreceğiz

Bülent Arınç: Askerlik için alınan 6 bin Euro'yu düşüreceğiz
Bülent Arınç: Askerlik için alınan 6 bin Euro'yu düşüreceğiz
7 Haziran seçimlerinde Avrupa'daki hedeflerinin 1 milyon kişiyi sandığa götürmek olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Şuanda gençlerden askerlik için alınan 6 bin Euro'yu seçimlerden sonra bin Euro'ya düşüreceğiz" dedi.

RADİKAL - Avrupa'da yaşayan gençlerin askerlik durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "Avrupa'da işsizlik oranı çok yüksek, işsiz olan Türklerin sayısı yüzde 45'lerde. Şu anda gençlerden askerlik için alınan 6 bin Euro'yu seçimlerden sonra bin Euro'ya düşüreceğiz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde partilileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, israf konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Arınç, yemek duası ile ilgili bir fıkra anlatırken israf konusuna değinerek, "İsrafın önünü alsak sizden vergi almamıza gerek kalmaz. 13 yıllık iktidarımızın her tarafı altın yazılarla, başarıyla doludur. Ama israf konusunda karnemiz kırıktır. Haberiniz olsun. 'Allah israf edenleri sevmez diyor. Belediye başkanı da, milletvekili de, anne baba olarak ebeveyn olarak siz de israf etmeyeceksiniz. Çocuk da israf etmeyecek. O pahalı ambalajlı şeylerden alıp da yarısını atmak, ekmeğin yenmemiş kısımlarını çöp tenekesine koymak, yemeği sünnetlemeden, ucundan alıp artık hale getirmek bizim inancımızda yok. Bizim inanç ve geleneklerimiz, ekmek kırıntılarını bile elimizi böyle ıslatıp kırıntıları ağzımıza atmaktan geçer. Eğer bu yemek duaları Türkçe yapılabilse bir kısmımız bundan ders alacağız. İnsanın ürpermesi lazım. Allah, israf edenleri sevmez. Peygamberimiz, ‘Bir akarsuda abdest alsan bile israf etme’ buyuruyor. Yarım saatlik yemek duasına ihtiyaç yok. Yemek duaları Türkçe olsa da, bir kısmımız bundan ders alacağız. İnşallah hocalarımız duyar. Arapça’nın ardından Türkçe birkaç kelime dua eder, ne söylediğini anlarız" dedi. 

AK PARTİYİ ZAYIFLATMAK İÇİN ÇALIŞAN ŞER ODAKLARI VAR

Daha önceki seçimlerde diğer partilerin ittifak yaptıklarını hatırlatan Bülent Arınç, "Ak Partiyi zayıflatabilmek, hükümetine çelme takabilmek, onu başarılarından alıkoymak için içeride ve dışarıda çalışan çok şer odakları var. Kapatmak istediler, kapatamadılar. İçimizden bölmek istediler bölemediler. bugün geldiğimiz noktada yeni kurulan tuzaklardan da başarıyla geçeceğiz. Bu partiler içerideki sayımızı azaltmak için hükümetin gücünü kırabilmek için yeni oyunlar peşinde. Bunların hiç birisi bizi yolumuzdan alıkoymaz. Onların ekmeklerine yağ sürecek bir davranışı hiç kimse bizden beklemesin. Bu zamanlarda dedikodu, fitne, fesat çok konuşulur. Bunlarla vakit geçirecek değiliz. Vesveseyi bırakıp Ak Parti için çalışacaksınız. Bu bir belediye seçimi değildir. Şüphesiz ki belediye seçimlerinde şahıslar önemlidir. Ama şimdi bir liste var. Türkiye’yi bu rahat ve huzurlu ortamdan çıkarıp tekrar terörlü, günlere döndürmek isteyenler var. Güçlü bir Türkiye dışarının işine gelmez. İçerideki fesatçıların da işine gelmez. Türkiye’nin tökezlemesini, diz çökmesini, eskiden olduğu gibi muhtaç hale gelmesini isteyenler var" ifadelerini kullandı.

ASKERLİK BİN EURO’YA DÜŞECEK

7 Haziran seçimlerinde Avrupa’daki hedeflerinin 1 milyon kişiyi sandığa götürmek olduğunu söyleyen Arınç, "Biz sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da kullanılan oyların da yüzde 60’ını alıyoruz. Diğer bir önemli konu da bu oylar sayesinde birçok parti seçim barajını geçemeyecektir. Avrupa’da işsizlik oranı çok yüksek, işsiz olan Türklerin sayısı yüzde 45’lerde. Şuanda gençlerden askerlik için alınan 6 bin Euro’yu seçimlerden sonra bin Euro’ya düşüreceğiz" dedi.

3 AYDA ÜLKE BATAR

Diğer partilerin devlet idaresini bilmediğini belirten Bülent Arınç, diğer partilere devlet idaresi verilmesi halinde onların 3 ayda ülkeyi batıracağını iddia edip, "Son yapılan ankete göre CHP ’nin oy oranın yüzde 25, MHP ’nin ise 15 civarında. Kırgınlıklar, dargınlıklar küskünlüğü atacağız. Partimize sıkı sıkı yapışacağız. Önümüzdeki seçim için daha çok oy, daha çok çalışma ilkesini göstereceğiz" diye konuştu.


Edip TEKİN-Mehmet İNAN/ BURSA, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/133760913376099

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sayın arınç - genco940

  gider ayak seçim ayağına savurup durma, geçmişte yatan bedellerin fazlasını iade et, ayrıca kamu kurumlarında çalışanların, emeklilerin maaşlarının dağıtımına aracılık eden bankalardan alınan promosyonların kimlere verildiğini çalışma bakanına anlat da izah etsin. Boş lafa karnımız tok. Örtülü ödenek adı altında harcanan paraların hesabını halka bir açıklasanıza.

  Günaydıııın. - user781727

  Bülent bey. 12 yıldır iktidarda olan kimdi? Patates yüzde, ikibin ücretler ve maaşlar %50 arttı, ( Sizin maaşı kast etmedim pardon) Ayrıca, Her akp liye bir örtülü ödenek tahsis etseniz, oylarınız düşmez.

  hangisi doğru - user383887

  Başbakan % 55 ? 60 dedi ama; ARINÇ?IN CHP % 25, MHP % 15 diyor. HDP de % 9 ? 10, SP ? BBP ve diğer partiler % 5 - 6 ise AKP oyu en fazla % 45 O zaman AKP tek başına iktidar olamıyor. Aslında AKP oyu % 40 dan az, CHP oyu % 30 dan fazla..

  Yanlışsınız - user1113887

  İsraf anlayışınıza hayran kaldım. Yemeğin ucundan alıp gerisini çöpe göndermek evet israftır. Peki halkı sefalet içinde kıvranıp geçim sıkıntısını iliklerine kadar hissederken, bir banyosunun metrekaresi 10 bin euro'yu geçen saraylarda yaşamak israf değil mi? İsrafın yanında başka kelimeler de bulunur tabi ama hapse falan atılırız mazallah!

  Öncekilerin Günahı ne - rafet AKSARI

  Bu ülkede yaşamak o kadar zor ki, siyaset uğruna yasalar değişebiliyor.Haktan, hukuktan bahsedenler birilerinin haklarını gasbedebiliyorlar.

  :) - user1069903

  şimdi yapın, engel olan mı var ?

  bedeli - esiroglu

  Bize attığınız 30 bin tl kazığını telafi etmezseniz bizde sizin oyunuzu bir hayli aşağıya düşüreceğiz.