Bülent Arınç: TRT dahil dost kanallarda ambargoluyum!

Bülent Arınç: TRT dahil dost kanallarda ambargoluyum!
Bülent Arınç: TRT dahil dost kanallarda ambargoluyum!
Eski Başbakan Yardımcısı AKP'li Bülent Arınç, eskiden sorumlu olduğu TRT de dahil 'dost bildiği' kanallardan ambargolu olduğunu söyledi. Arınç, 'Özellikle davet edilmiyoruz. Ben niye X televizyonunda değilim, gidin onların patronlarına sorun. Bülent Arınç iyi adamdır, Abdullah Gül iyi şeyler yapmış diyenler programdan çıkarılıyor.

RADİKAL - CNN Türk’te Hakan Çelik’in konuğu olan Bülent Arınç,  bazı televizyon kanallarında ambargolu olduğunu belirterek  “Özellikle davet edilmiyoruz. Benim sorumlu olduğum TRT de dahil olmak üzere” dedi.  Kanallara ambargo konulmasından yana olmadığını söyleyen Arınç “ Ben niye X televizyonunda değilim, gidin onların patronlarına sorun” diye konuştu.

Arınç’ın konuşması şöyle:  Bugüne kadar söylemediğim bir şey var. Hiç üzerinde yoruma lütfen gitmeden, gerekirse seçimden sonra kullanabileceğimzi bir argüman. Birileri bana diyor ki sen bazı şeyleri neden televizyonda söylüyorsun? Ben onlara şunu söylüyorum. Ben bu düşüncelerimi partimin büyüklerine konuşulması gereken kişilere ulaşarak konuşmaya çalışıyorum. MKYK, Bakanlar Kurulu bunlardan birisidir. Bu zeminlerde fazlasını konuşuyorum. Ama birileriyle benim iletişim kanalım yok. O iletişim kanalı sadece televizyon ve gazeteler. İyi olsun ama neden sen oradasın buradasın diyenler olabilir. Benim kendilerine dost bildikleri kanallara ambargom vardır. Davet özellikle edilmiyoruz. Benim sorumlu olduğum TRT de dahil olmak üzere. İki yıldan bu yalan, diğerleri de bir yıldan bu yana bu kanallara çıkmayacak düşüncesiyle... Bu kadarla lütfen kalsın. Benim çıkabilecek kanallarım bellidir. Onlara da çıkıyorum zaten.

Arınç: 'Parti kursalar ne olur' demelerini tavsiye etmem!

GİDİN PATRONLARINA SORUN

Ben kanallara ambargo konulmasından yana değilim. Biz her yerde konuşmalıyız. Evet filan yerde program yapmak doğrudur, ama onların reytingi en sonda. Şu anda milyonlarca insan bu programa ilgi duymuş izliyor, kimisi eleştiriyorsa bu reytingi gösterir. Ben niye X televizyonunda değilim, gidin onların patronlarına sorun. Hatta Bülent Arınç iyi adamdır, Abdullah Gül iyi şeyler yapmış diyenler programdan çıkarılıyor. O kayda alındıysa, kayıtlar siliniyor.TRT'nin ve Anadolu Ajansı'nın Bülent Arınç'a ambargo uygulaması... Başka kanallara bakın iki yıldır Bülent Arınç yoktur. Bu birilerini rahatsız etmemden dolayıdır. Ben birilerini rahatsız etmek için televizyona çıkmıyorum. Başka bir amacım yok. Şu anda da hiçbir sıfatım yok. Bu seçimden sonra tek başımıza iktidar olacağız, ama ben bakan , milletvekili olmayacağım. Bende artık bir tehlike beklemeyin dostlar, benden bir yanlışlık beklemeyin. Ben sizin 50 tanenizin bir araya getireceğiniz insanlardan daha iyi konuşmasını biliyorum. Hala soru işareti koymanın bir anlamı var mı? Utanmıyor musunuz?”