Bülent Arınç: Türkiye'den IŞİD'e katılan gençlerin sayısı 1000 civarında

Bülent Arınç: Türkiye'den IŞİD'e katılan gençlerin sayısı 1000 civarında
Bülent Arınç: Türkiye'den IŞİD'e katılan gençlerin sayısı 1000 civarında
Bursa'da, AK Parti Gençlik Kolları'nın kongresinde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'den IŞİD'e katılan gençlerin sayısının bin civarında olduğunu söyledi.

BURSA – Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılan AK Parti İl Gençlik Kolları'nın 4. Olağan Kongresinde katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, IŞİD'e çeşitli batı ülkelerinin yanı sıra Türkiye’den de katılımların olduğunu açıkladı. "Pırıl pırıl insanlarımızın gönüllerine girilerek, nefislerin okşanarak, kafalarına kötü ideolojiler sokuluyor" diyen Arınç, "Gençlerimizi ellerine demir bilyeli sapanlar verip yüzlerini kapatan, molotofları atıp araçların üzerindeki polisleri öldüren, özellikle DHKP-C gibi insan öldürmekten zevk alan ve DAİŞ gibi vahşi hayvanların bile yapamayacakları cinayetleri rahatlıkla işleyen bir nesle dönüştürebiliyorlar. Bu cinayetleri işleyenler Rusya'dan, İngiltere'den Amerika'dan Batı Avrupa'dan gidiyorlar. Bu nasıl bir batıl inançtır. İnsanı sevmesi gerekenler, ellerinde bıçakla her gün insan boğazlayabiliyorlar. Bu kötü bir eğitimin, kötü bir çalışmanın ürünüdür. Onun için gençlerimizi bu tür zararlı şeylerden uzak tutmamız lazım. Zannetmeyin ki DAİŞ'e katılanlar sadece dış ülkelerden değildir. Çok yakınımızdan, Yalova'dan, bir başka yerden sayılarının bin civarında olduğunu zannettiğimiz bu gençler de aldatılarak götürülüyor. Sonra öldüklerini haber alıyoruz" dedi.

‘GENÇLERİMİZİ CİNSELLİKLE ELDE ETMEYE ÇALIŞTILAR’
Üniversiteyi okumak için başka bir şehre giden gençlerin başka ideolojilere çekildiğini anlatan Arınç, kendi gençlik dönemlerinden örnek verdi. Gençlerin üzerinde oyunlar oynandığına dikkat çeken Arınç, "İçte ve dışta düşman mihraklar gençleri sokağa dökmek için hesaplar yapıyorlar. Ben kendi gençliğimden bilirim. 1965-1966 yıllarında herkesin bir özlemi vardı. Anneden, babadan, evden, memleketinden ayrılarak başka bir şehirde özgür bir hayat yaşayacağını düşünen gençler vardı. Bu ümitlerle Manisa'dan, Bursa'dan Balıkesir'den çıkan gençler İstanbul'a, Ankara'ya ya da başka şehirlere gitti. Gittikleri yerlerde gençleri elde etmek için kurulmuş tuzaklar vardı. Onların liderlik vasfını okşayanlar oldu. Onlara para ve imkan temin edenler oldu. Onları cinsellik yönünden elde etmeye çalışanlar oldu. Arkadaş olduktan sonra gençleri sokağa dökenler oldu. Gençlerin o dönemlerde nasıl sokaklarda bir birlerine kurşun sıktığını hatırlıyorum. Bize o dönemlerde abilerimiz 'siz böyle olmayın' dediler. Yıllar sonra abilerimizin ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı" dedi.

‘SİYASETÇİLERİN KULLANDIĞI GENÇLER ZARARLIDIR’
Gençlere önem verdiklerini söyleyen Arınç, sol kesimin de gençlerden istifade ettiğini öne sürdü. Gençlerin yüreklerindeki heyecanın genelde istismar edildiğini belirten Arınç, "Bazı gençler sokaklarda sol kollarını kaldırırlar, avazlarının çıktığı kadar bağırırlar. Sonra onları eyleme gönderirler. Bazıların ellerine taş ve silah verirler. Ortalığı yakıp yıkarlar. Batıl ideolojilerin esiri olmuş gençlerle, siyasetçilerin kullandığı gençler, her ülke için zararlıdır. Biz gençlerimizi böyle görmek istemiyoruz. Gençler okuyan okuduğu kadar çalışan, ahlaklı, inançlı, iyi yetişmiş, büyüklerine saygılı, küçüklerine şefkatli olacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Arınç, Ak Parti Genlik Kolları üyeleriyle bir süre sohbet etti. Konuşmanın yapılacağı salonun sahnesinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda ilk olarak Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas için düzenlenen törende kullanılan ve geçmişte kurulan 16 Türk devletini simgeleyen askerlerin fotoğrafının yer alması dikkat çekti.

(Edip TEKİN / DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129925512992552

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  TÜRKİYE'DEN KATILANLARI SAYISI SADECE 1000 KİŞİ Mİ? GÜLDÜRMEYİN. - m.rozbilen

  Türkiye'den IŞİD'e katılanların sayısı sayın Arınç'ın iddiasının çok üstündedir. Çevremizden, yaşadığımız şehirden biliyoruz. IŞİD'e nasıl katlıp adam kestiğini ballandıra ballandıra anlatanlar var. Ben görüşmedim ama yakın komşu ve esnaf arkadaşlardan duyuyorum. Ama farz edelim ki 1000 kişi katılmış olsun. Sayın Arınç'ın dediğine katılıyorum, çoğu uyuşturucu mübtelası, adam kesme biçmeden zevk alan sadist ruhlu ve cinselliklerini tatmin için gidenlerin yanında devlet'in resmi ideolojisi ve kin ve nefret ile yetiştirilmişlerin Kürtlerle savaşmak için de katıldıklarına eminim. Sayın Arın öteki ülkeleri sayarken mesela bir RUS'un da olduğunu söyleyip IŞİD'i masum göstermeye çalışarak Türkiyenin de bu rüzgara kapıldığı söylüyor. Unutulmasın ki IŞİD'e katılanların hiç birisi gayrimüslim değildir. Ama PYD'ye ya da PYJ'ye katılanların içinde gayrimüslimler de var.IŞİD ile PYD'yi ayni kefeye koyanların iyi niyetli olmadıklarına inanıyorum. Biri katil, saldırgan, işgalci, tecavüzcü, katliamcı öteki toprağını namusunu korumaktadır. Şimdi ikisini ayni kefeye koymak hangi vicdana sığar? Bunu iddia edenler IŞİD'çi ya da taraftarı değilse neyle izah edilebilir?

  gurur tablosu - user773937

  gurur duyun