Bülent Arınç: Unutmayın bu ülkede bir hükümet var

Bülent Arınç: Unutmayın bu ülkede bir hükümet var
Bülent Arınç: Unutmayın bu ülkede bir hükümet var
Katıldığı programın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç "Cumhurbaşkanımızı seviyoruz onun gücünü biliyoruz ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var" dedi.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Yeni Dünya Vakfı İslam Dünyası Seminerleri sonrası basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ankara 'daki Hacı Bayram Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen seminerin çıkışında Arınç, "Cumhurbaşkanımızı seviyoruz, onun gücünü biliyoruz, onun yapacağı hizmetlerin de farkındayız ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var" dedi.

"BENİM BİR BAŞBAKANIM VAR VE..."

Dünkü açıklamalarının kamuoyuna yansımalarını değerlendiren Arınç, "Biz her zaman görüşüyoruz. Gazetelerin, basınımızın, 'bir ayrılık mı var, farklılık mı var?' diye sormasını garip karşılamam. Olan bitenler herkesin gözü önünde oluyor ama ben bir hükümet üyesiyim. Benim bir başbakanım var ve bu hükümet 7 aydan beri ülkeyi yönetiyor. İnşallah 2 ay sonra seçimlere gideceğiz ve 7 Haziran'dan sonra da yine Sayın Davutoğlu liderliğindeki hükümetimiz görevine devam edecek. Dolayısıyla ben bir bakan olarak hepimizin başbakanı Sayın Davutoğlu'nu yıpratacak, kamuoyunda yıpranmasına yol açabilecek her türlü tehlikeye karşı savunurum. Çünkü hükümetimiz, partimiz seçime giriyor. Seçime girerken güçlü bir görüntü, güçlü bir hükümet, güçlü bir karar mekanizmasının olmasını halkımız arzu eder ve bilir. Esasen buna gölge düşürmeye de kimsenin hakkı yoktur. Muhalefetin ekmeğine yağ sürecek hiçbir davranışta hiçbirimiz bulunmamalıyız. Ben bunları söyledim genelde herkes tarafından da çok olumlu karşılandı. Bizim Sayın Cumhurbaşkanına sevgimizde, saygımızda hiçbir eksilme olmaz. Yıllardır siyaset arkadaşıyız, 12 yıl başbakanlığımızı yaptı. Çok başarılı bir seçimle de halkımızın seçtiği cumhurbaşkanı oldu" diye konuştu.

Bülent Arınç'ın bütün programları iptal oluyor

"DÜNKÜ KONUŞMALARIMIN İYİ NİYETLİ BİR ÇABA OLARAK GÖRÜLMESİNİ İSTİYORUM"

Başbakan Yardımcısı Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki açıklamalarının eleştirilmesi hakkında konuşarak "Elbette onun seçimleri, onun gösterdiği yol, verdiği işaret bizim için çok önemlidir. Ama, hükümetimizin de sorumluluğu vardır. Hükümetimizin hem Meclis içerisinde denetime karşı, hem de halka karşı bir sorumluluğu vardır. Ülkeyi yöneten hükümetse, hükümetin alacağı kararlarda, hükümetin yaptığı icraatlarda elbette çok güçlü olması ve bu gücünün de halk tarafından bilinmesi gerekir. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın ikazlarına, irşadlarına, önerilerine, tekliflerine, yeri geldiği zaman da eleştirilerine şüphesiz ihtiyacımız var. Ancak eleştirileri mekanizmasının gazetecilere karşı, ekran önünde, itham edercesine veya hükümeti güçsüz göstermek şeklinde bir kısım insanlar tarafından anlaşılabilecek şekilde yanlış anlaşılmalara yol açmaması lazım. Dolayısıyla dünkü konuşmalarımın iyi niyetli bir çaba olarak görülmesini ben şahsen istiyorum. Bazıları farklı anlamış olabilir. Dün hükümetimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın ilişkilerinin en iyi şekilde süreceği konusunda bir örnek oldu. Herkes çok mutlu olsun, cumhurbaşkanımızı seviyoruz, onun gücünü biliyoruz, onun yapacağı hizmetlerin de farkındayız ama unutmayın bu ülkede bir hükümet var. Ve bu hükümet seçime gidecek, bu hükümet inşallah 7 Haziran'dan sonra da daha güçlü olarak yoluna devam edecek. Bu gücümüzün de herkes tarafından bilinmesi lazım" ifadelerini kullandı. DHA

Erdoğan: Konu mankeni değilim


Hükümetten Erdoğan'a rest!


Abdülkadir Selvi'den Arınç'a destek!


Mehmet Metiner'den Bülent Arınç'a sert tepki!