Bülent Arınç'ın ağabeyi by-pass ameliyatı oldu

Bülent Arınç'ın ağabeyi by-pass ameliyatı oldu
Bülent Arınç'ın ağabeyi by-pass ameliyatı oldu
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Medical Park İzmir Hastanesi'nde by-pass ameliyatı olan ağabeyi, 74 yaşındaki Yıldıray Arınç'ı hastanede ziyaret etti.

DHA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın ağabeyi Yıldıray Arınç, 12 Ocak Perşembe günü Medical Park İzmir Hastanesi’nde koroner by-pass ve mitral kapak değişimi operasyonu geçirdi. Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr. Eyüp Hazan’ın ameliyat ettiği 74 yaşındaki Yıldıray Arınç, dört saat süren operasyon ardından yoğun bakım servisine alındı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ağabeyi Yıldıray Arınç’ı ağabeyi Ümit, kardeşi Kutlay Arınç ve diğer aile üyeleriyle ziyaret etti. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Yıldıray Arınç’ın sağlık durumu hakkında hastane yönetiminden bilgi alan Arınç, yoğun bakımdaki ağabeyiyle bir süre sohbet etti. 

Arınç’ın ameliyatını yapan Kalp-Damar Cerrahı Prof. Dr. Eyüp Hazan, "Hastamız Yıldıray Arınç’ın, 12 yaşında geçirdiği kalp romatizması nedeniyle romatizmal kalp rahatsızlığı vardı. Bu nedenle kendisine by-pass operasyonu ve mitral kalp kapakçığı değişimini uyguladık. Zorlu bir ameliyattı, yaklaşık 4 saat sürdü. Ancak şu anda durumu gayet iyi, önümüzdeki birkaç gün içerisinde hastamızı servise alacağız" açıklamasını yaptı. Ziyaret ardından Medical Park İzmir Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba ve hastane yönetimi ile de bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, Kubba tarafından hat çalışması hediye edildi.