Burhan Kuzu: Demirtaş'ın iddiaları deli saçması

Burhan Kuzu: Demirtaş'ın iddiaları deli saçması
Burhan Kuzu: Demirtaş'ın iddiaları deli saçması
Eski AKP milletvekili ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Burhan Kuzu, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "HDP'nin kapatılması için hukuki hazırlık yapıyor" iddialarını sert bir dille yalanladı.

RADİKAL – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ’ın, “Cumhurbaşkanı’nın danışmanı Burhan Kuzu’nun ofisinde HDP’nin kapatılması için hukuki hazırlık yapılıyor” iddiasına Burhan Kuzu’dan yanıt geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün gazetecilere "Aldığımız duyumlara göre, Burhan Kuzu'nun bürosunda parti kapatma planı yapılıyor. Bunla ilgili dosya hazırlayıp bu yılın sonuna kadar HDP'yi kapatmayı düşünüyorlar" demişti.

Burhan Kuzu bu iddialara sert yanıt vererek, “Bu iddiaları reddediyorum. Benim üzerinden Cumhurbaşkanını hedef göstermek istiyorlar. İddialar deli saçması. Benim ömrümde özel bürom olmadı. Mağduru oynuyor. Demirtaş yalan şampiyonu” dedi.

Kuzu şöyle dedi: “Demirtaş, yalan söylemede çok maharetli. Suruç olayını bile AK Parti ’nin değişik noktalarına çekti. Bilerek yapıyor, hedef saptırma gündem değiştirme… Ama millet bunları yutmaz. Ne kadar yalan söylerse söylesin.”

Burhan Kuzu, ömrü boyunca özel bir bürosu olmadığını belirtirken, parti kapatmalara karşı olduğunu bütün dünyanın bildiğini söyledi. Kuzu, “Ömrümde hiç özel bürom olmadı. Hala da yok” diye konuştu.

Demirtaş: Burhan Kuzu görevlendirildi, HDP'yi kapatma hazırlığı yapıyor
 


  http://www.radikal.com.tr/140762814076284

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - user1123009

  akpli kurt milletvekilleri rica ediyorum sizden vicdaniniz rahatmi bu kadarmi insanliginiz unutmayin bugun kapinin onune kurtler konduysa yarinda sizler konulacaksiniz.. tepki tepki..

  Ne şahıslar görüyoruz yarabi - user389638

  Sana degilde teröristlere terörist demeyenlere inananların oldugu bir ülkede yaşıyoruz

  firsatçilik - user1089077

  hatirliyorum seçim sonrasi burhan kuzunun bir mesajinda halk kaosu seçti demisti. bundan anlasiliyorki kaos planlari çok onceden yapilmis ve kuzu bunlari biliiyordu.

  Ne diyorsa tersi doğru - user1107643

  Bu adam ne diyorsa onun tersine inanmalısınız. Bu kadar da basit aslında.