Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz

Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz
Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz
AKP'nin 'anayasa profesörü' milletvekili Burhan Kuzu, dün gece sosyal medyada oy istediği seçmenlere, "Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz" deyince büyük tepki çekti.

RADİKAL – AKP İstanbul milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, kendisine ait sosyal medya hesabından seçmenlere seslenerek, "Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz" dedi.

Sosyal medyadaki mesajlarıyla sık sık gündeme gelen AKP milletvekili Burhan Kuzu, dün gece attığı ilginç mesajla yine gündem oldu. Twitter hesabından "Aziz Milletim, 7 Haziran gün tam da Ak Partiye oy verme günüdür. Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz." mesajını paylaşan Kuzu’ya pek çok twitter kullanıcısı tepki gösterdi.

Özellikle “bunları aramızda hallederiz" sözleri büyük tepki çeken Kuzu, bu tepkilere yanıt vermedi ve kısa bir süre sonra da “Aziz Milletimize hatırlatırım ki, bu günün Muhalefetine Ülkeyi teslim etmek demek, Ülkeyi uçuruma atmak demektir” diye yazdı.

NEYİ KAST ETTİ: YOLSUZLUK, SOMA?

“Anayasa profesörü” Burhan Kuzu’nun, seçmenlere “aramızda hallederiz” demesini yakışıksız bulan kullanıcılar tepkilerini sürdürürken #AramızdaHallederiz etiketiyle binlerce tweet atıldı.

Kuzu’nun mesajının içeriğine gösterilen tepkilerin yanı sıra “Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz” kısmı da tartışma yarattı. Kuzu’nun bu sözlerle neyi kast ettiği merak konusu olurken, yolsuzluk iddialarının TBMM’de AKP grubunun oylarıyla aklanması ve Soma başta olmak üzere çeşitli kazalarında yüzlerce işçinin can vermesi gibi konuları ya da bunların tümünü kast etmiş olabileceği yorumları yapıldı.