Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz

Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz
Burhan Kuzu'dan seçmene: Bize kızmış olabilirsiniz, bunları aramızda hallederiz
AKP'nin 'anayasa profesörü' milletvekili Burhan Kuzu, dün gece sosyal medyada oy istediği seçmenlere, "Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz" deyince büyük tepki çekti.

RADİKAL – AKP İstanbul milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, kendisine ait sosyal medya hesabından seçmenlere seslenerek, "Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz" dedi.

Sosyal medyadaki mesajlarıyla sık sık gündeme gelen AKP milletvekili Burhan Kuzu, dün gece attığı ilginç mesajla yine gündem oldu. Twitter hesabından "Aziz Milletim, 7 Haziran gün tam da Ak Partiye oy verme günüdür. Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz, ancak bunları aramızda hallederiz." mesajını paylaşan Kuzu’ya pek çok twitter kullanıcısı tepki gösterdi.

Özellikle “bunları aramızda hallederiz" sözleri büyük tepki çeken Kuzu, bu tepkilere yanıt vermedi ve kısa bir süre sonra da “Aziz Milletimize hatırlatırım ki, bu günün Muhalefetine Ülkeyi teslim etmek demek, Ülkeyi uçuruma atmak demektir” diye yazdı.

NEYİ KAST ETTİ: YOLSUZLUK, SOMA?

“Anayasa profesörü” Burhan Kuzu’nun, seçmenlere “aramızda hallederiz” demesini yakışıksız bulan kullanıcılar tepkilerini sürdürürken #AramızdaHallederiz etiketiyle binlerce tweet atıldı.

Kuzu’nun mesajının içeriğine gösterilen tepkilerin yanı sıra “Bazı konularda bize kızmış olabilirsiniz” kısmı da tartışma yarattı. Kuzu’nun bu sözlerle neyi kast ettiği merak konusu olurken, yolsuzluk iddialarının TBMM’de AKP grubunun oylarıyla aklanması ve Soma başta olmak üzere çeşitli kazalarında yüzlerce işçinin can vermesi gibi konuları ya da bunların tümünü kast etmiş olabileceği yorumları yapıldı.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/134847213484726

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "aramızda halletme" mantığı - user1002376

  Konuştukça zihin dünyalarına ve mantıklarını da gösteriyorlar. Hiç kimsenin gocunduğu, özür dilediği de yok. akrabasına kayıran bir vekil bu saçmalığı da Kur'ana dayandırmaya kalkmadı mı?. Yazık ettiler ülkeye.

  Aramızda? - İbrahim Fırat Tekin

  Adam ülke mi yönetecek, eş dost mu kayıracak belli değil! Hukuk mezunu bir insan kendisi, profesör aynı zamanda. Ülkedeki en büyük sorun da adalet iken kiminle, neyi, nasıl halledecek ki!

  Bu Yumurtadan Sonra Böyle Oldu - E.Yıldırım

  Zaten sayın Kuzu pişkinliğiyle taktir toplamayı başarmış bir siyasetçiydi. Gene attığı bu tivitlerde pişkinliğine pişkinlik katıyor. Şu kullandığı ''aramızda hallederiz'' ifadelerdeki rüşve isteyen memur edası da beni gerçekten çok etkiledi..

  Öyle bi ünvanımız olmadı ki, birazda biz halledelim. - user781727

  Önce rahmetli özal'i başkan yaptın, sonra Demirel'i, şimdi sayın erdoğanı, en iyisi, yeni bir başkan adayı bul, bi on sene de onu başkan yaparsın, ondan sonra allah kerim. ( Afedersin. Aramızda neyi halledeceğiz? merak ettim. )

  İnanılmaz - TUNCAYTUMER

  Bu insana anayasa prof deniyor bu unvana yazık lütfen bu unvanı bu kişinin önüne yazmayın.

  ya - sarabi

  Aranızda nasıl hallettiğinizi gördük, biliyoruz. Teker teker nasıl akladığınızı hatırlıyoruz, o kürsülerden gevrek gevrek gülerek küfür eder gibi yüzümüze baktıkları günleri unutmadık. Siz merak etmeyin bizler de sizi aramızda halledeceğiz.