Bush için takviyeli koruma planı

ABD Başkanı George Bush'un NATO zirvesi öncesinde Ankara'ya yapacağı bir günlük ziyaret için olağanüstü önlemler alındı. Devlet ve hükümet başkanlarına uygulanan A Tipi Koruma Planı, Bush için takviye edildi.

ANKARA - ABD Başkanı George Bush'un NATO zirvesi öncesinde Ankara'ya yapacağı bir günlük ziyaret için olağanüstü önlemler alındı. Devlet ve hükümet başkanlarına uygulanan A Tipi Koruma Planı, Bush için takviye edildi. Bush'u ABD'den gelecek gizli servis görevlilerinin yanısıra 7 bin polis koruyacak.
Bush için alınacak güvenlik önlemleri dün, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan iki ayrı toplantıda gözden geçirildi. Ankara Emniyeti, hükümet ve devlet başkanlarına uyguladığı
A Tipi Koruma Önlemlerini, Bush için takviye etti. 26 Haziran akşamı Esenboğa Havaalanı'na inecek olan Bush, dublörüyle gelecek. Hilton Oteli'nde kalacak Bush'un konvoyu için iki güzergâh belirlendi. Güzergâhlardan hangisinin kullanılacağı son dakikada kararlaştırılacak. Emniyet, Bush'u korumak üzere 7 bin polis görevlendirdi. Ankara'da Bush'un bulunacağı adresleri üç helikopter havadan koruyacak.