Büyükataman: 'Öcalan'ı eve çıkarma projesi' sistemli bir şekilde işlemektedir

Büyükataman: 'Öcalan'ı eve çıkarma projesi' sistemli bir şekilde işlemektedir
Büyükataman: 'Öcalan'ı eve çıkarma projesi' sistemli bir şekilde işlemektedir
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, "Oslo'da verilen sözler kapsamında Öcalan'ı eve çıkarma projesinin sistemli bir şekilde işlendiğini, filmin senaryosunun okyanus ötesinde yazıldığını ve gösterime girme tarihinin Oslo'da karara bağlandığını ileri sürdü

ANKARA - Ataman, yaptığı yazılı açıklamada, “Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın ev hapsine çıkarılması projesine yönelik kamuoyu oluşturma çabaları” yapıldığını savundu.
Büyükataman, şunları kaydetti:

“Son günlerde 'Öcalan'ın masumiyeti' isimli bir film vizyona girecekmişçesine AKP yapımı fragmanları dolaştırılmaktadır. Başta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmak üzere bu filmin tanıtımını üstlenmekte, bazı köşeleri tutmuş kalemşörler ise bu filmin servisini yapmaktadırlar.

Biri çıkıp; 'Öcalan nurcu olabilirdi' demekte, bir diğeri onu 'Türk milliyetçisi bir teşekkülde gördüğünü' iddia etmektedir. Adı önceden konulmuş, senaryosu yazılmış bu filmin gösterimi için aziz milletimizin nabzı ölçülmekte, milletin vereceği tepki test edilmektedir. Oslo'da verilen sözler kapsamında 'Öcalan'ı eve çıkarma projesi' sistemli bir şekilde işlenmektedir. Bu filmin senaryosu okyanus ötesinde yazılmış, gösterime girme tarihi Oslo'da karara bağlanmıştır.

AKP'nin ortaya koyduğu kurgu şudur; Apo aslında masumdur, sözde derin devlet onu kullanarak bir terör örgütü kurdurmuştur. Artık o derin devlet tasfiye edildiğine göre, 'baş mağdur Öcalan”ın suçlanmasına da gerek kalmamıştır. Tıkıldığı lüks mahpushaneden çıkarılabilir.”

ÜLKÜCÜLER DAĞA MI ÇIKMALIYDI?
“AKP zihniyetini doğuran güç, 12 Eylül darbe döneminde binlerce genç insana akıl almaz eziyetleri reva görmüştür” diyen Büyükataman, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“12 Eylül'ün en çok darbesini yiyen, zulüm ve işkencelere maruz kalan ülkücüler AKP'nin mantığına göre dağa mı çıkmalıydı?

Apo'nun hikayesi malumdur; önce Ankara'da ülkücülere karşı girişilen kanlı eylemlerin şakşakçısı olmuş, daha sonra kirli güçlerin maşası haline gelerek Güneydoğu bölgemizde gençleri aldatarak peşine takıp devrimci şiddetin artırılması pratiği adı altında bir terör örgütü kurmuş ve yönetmiştir. Bu eylemlerine başladıkları dönemde seksen darbesine henüz üç yıl vardır. Seksen darbesi onu yurtdışına çıkmaya zorlamış ve muhakkak AKP'nin fikir kardeşi darbecilerin benzer hataları yüzünden destek bulmuş, güç kazanmıştır. Onu, fazlasını hak ettiği hapishaneden çıkarma gayretlisi AKP zihniyeti, acaba Allah'ın şaşmaz adaletinden, cehenneminden nasıl çıkaracaktır?”