'Çamlıca'da bir tutuklama

İzmir'de 'sinemacılar kralı' olarak tanınan Yavuz Çamlıca ve kardeşi Bülent Çamlıca'nın farklı tarihlerde öldürülmesi olaylarının 'tetikçisi' olduğu iddiasıyla yakalanan Sabri Gönül, tutuklanarak cezaevine konuldu.

İZMİR - İzmir'de 'sinemacılar kralı' olarak tanınan Yavuz Çamlıca ve kardeşi Bülent Çamlıca'nın farklı tarihlerde öldürülmesi olaylarının 'tetikçisi' olduğu iddiasıyla yakalanan Sabri Gönül, tutuklanarak cezaevine konuldu.
Emniyet'teki işlemlerinin ardından Karşıyaka Adliyesi'ne sevk edilen Sabri Gönül, nöbetçi mahkemede, kendine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, hakkındaki iki gıyabi tutuklama kararını vicahiye çevirerek, Gönül'ü tutukladı. Daha sonra Bayraklı'daki İzmir Adliyesi'ne götürülen Gönül, burada da 'sahte ruhsatlı çalıntı otomobil kullanma', 'ruhsatsız silah bulundurma', 'sahte kimlik' suçlarından nöbetçi savcı karşısına çıktı. Nöbetçi savcı, cinayet suçundan tutuklanan Gönül'ü, diğer suçlardan tutuklamaya gerek görmedi.
Bu arada olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, Gönül'ün üzerinde ele geçirilen silahın bir emekli başkomisere ait olduğunu belirledi. Yapılan araştırmada emekli başkomiserin, 1996 yılında, polise başvurarak silahının Buca'daki evinden çalındığını bildirdiği öğrenildi.