Çanakkale Zaferi ajandasında Ermeni Soykırımı Anıtı

Çanakkale Zaferi ajandasında Ermeni Soykırımı Anıtı
Çanakkale Zaferi ajandasında Ermeni Soykırımı Anıtı
Dışişleri Bakanlığı'nın, 2015 için, "Çanakkale Kahramanlık ve Ebedi Dostluk Anısına" başlığıyla bastırdığı, "Çanakkale Özel" ajandasında Erivan'da bulunan "Ermeni Soykırım Anıtı"nın fotoğrafına yer verildiği ortaya çıktı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 'ın, bu yıl “Ermeni Soykırımı’nı Anma Günü” olan 24 Nisan’da anılacak Çanakkale savaşlarının yıldönümündeki törenlere Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan’ı da davet etmesinin ardından başlayan tartışmalar devam ederken, Dışişleri Bakanlığı'nın, 2015 yılı için, “Çanakkale Kahramanlık ve Ebedi Dostluk Anısına” başlığıyla bastırdığı “Çanakkale Özel” ajandasında Erivan’da bulunan “Ermeni Soykırım Anıtı"nın fotoğrafına yer verildiği ortaya çıktı.

Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla basılan ajandanın Nisan ayı kısmına gelindiğinde Çanakkale zaferlerinin yaşandığı ay olmasından ötürü şehitlerin anıldığı fotoğraflar var. Bu fotoğrafların arasında ise “Ermeni Soykırım Anıtı” ve burada gerçekleşen bir törenin karesi yer alıyor.

Söz konusu ajandayla ilgili görüntüleri bugünkü köşesinde paylaşan Yeniçağ gazetesi Ankara Temsilci Ahmet Takan, "Medeniyetler ittifakını anlattığı internet sayfasında 'bayan arkadaş' sitelerine link verip büyük bir skandala imza atan Dışişleri Bakanlığı tüy dikti!.." ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanlığı'nın bastırdığı ajandada yer alan fotoğraflar şöyle: