Çanka Köşkü'ndeki resepsiyonda renkli görüntüler

Çanka Köşkü'ndeki resepsiyonda renkli görüntüler
Çanka Köşkü'ndeki resepsiyonda renkli görüntüler

Ses sanatçısı Muazzez Ersoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a 3 beyaz gül verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi. Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın, yaklaşık 3 bin 500 kişinin katıldığı resepsiyonda, davetlilerle tek tek tokalaşması 1 saat 40 dakika sürdü.

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde resepsiyon verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez "başkomutan" sıfatıyla, Çankaya Köşkü'ndeki tören alanında, açık havada, 30 Ağustos resepsiyonu verdi. Erdoğan davetlileri, eşi Emine Erdoğan ile karşıladı.


RESEPSİYONA KİMLER KATILDI

Resepsiyona, TBMM Başkanı Cemil Çiçek eşi Gülten Çiçek ile, Başbakan Ahmet Davutoğlu da eşi Sare Davutoğlu ile geldi. Resepsiyona, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AB Bakanı Volkan Bozkır, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da katıldı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve eşi Kamuran Özel'in de hazır bulunduğu resepsiyonda, kuvvet komutanları, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Yargıtay Başkanı Ali Alkan da yer aldı.

Milletvekilleri, azınlık cemaatlerinin dini temsilcilerinin de katıldığı resepsiyonda, Jak Kamhi, Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Ali Sabancı ve İbrahim Çeçen'in de aralarında bulunduğu işadamları ile Hülya Koçyiğit, Necati Şaşmaz, Ahmet Yenilmez, Muazzez Ersoy, Nihat Doğan, Petek Dinçöz ve Demet Akalın gibi sanatçılar da davetliler arasında yer aldı. Sanatçı Muazzez Ersoy'un da resepsiyonda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a yanında getirdiği güllerden takdim ettiği görüldü.

“FOTOĞRAFI KİM ÇEKTİ BİLİYOR MUSUN”

Erdoğan, Siirt İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu ve İlahiyat Fakültesinde öğrenim gördüğünü belirten bir kızla sohbet etti. Erdoğan, kızın birlikte fotoğraf çektirme arzusunu dile getirmesi ve Emine Erdoğan ile arasına girmesi üzerine, kızın elindeki cep telefonunu sanatçı Mustafa Ceceli'ye verdi. Fotoğraf çekiminin ardından genç kıza "fotoğrafı kimin çektiğini biliyor musun?" diyerek Ceceli'yi göstermesi üzerine, genç kız sevincini dile getirdi.

“DOST SOHBETİ YAPIYORUZ”

Gazetecilerin soru sorma girişimi üzerine Erdoğan, "Bu akşam konuşmuyorum" yanıtını verdi. Erdoğan, bu sırada kadın gazetecilerin eşi Emine Erdoğan'ın etrafında çevrelendiklerini görünce "Soru mu soruyorsunuz?" dedi. Kadın gazetecilerin "Dost sohbeti yapıyoruz" yanıtı üzerine "Bu öyle oluyor zaten" ifadesini kullandı.
Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte kadın gazetecilerle fotoğraf çekiminde yer aldı.


7 BÖLGEDEN MUHTARLAR

Şehit yakınları, gaziler, farklı spor dallarından uluslararası derece elde eden sporcuların bulunduğu resepsiyona, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün de aralarında bulunduğu, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, yazarlar, yabancı ülkelerin Ankara büyükelçileri, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, harbiyeli öğrenciler ile sınıflarını temsilen farklı rütbede askerler de davet edildi.Resepsiyonda yurdun 7 bölgesinden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara'da ikametgahının bulunduğu mahallelerin muhtarlarının da davetliler arasında yer alması dikkati çekti.

21 FARKLI ÜNİFORMA

Ayrıca koreografide, tarihten bugüne Osmanlı dahil olmak üzere Türk ordularının kullandığı 21 farklı üniformanın, muhafız alayı askerlerince giyilmiş şekilde sunulduğu gözlendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın, yaklaşık 3 bin 500 kişinin katıldığı resepsiyonda, davetlilerle tek tek tokalaşması 1 saat 40 dakika sürdü.

"MUŞLULAR KIZIYOR AMA DOĞRUSU HUŞ'TUR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla verdiği resepsiyonda, sanatçılarla “Burası Huştur” adlı türküyü seslendirdi. Erdoğan ve beraberindekiler canlı müzik yapılan sahneye yaklaştıkları anda ise “Burası Huştur” türküsü söylenmeye başlandı. Mikrofonun uzatılması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanında bulunan sanatçılar Yavuz Bingöl ve Özhan Eren ile türküyü seslendirdi. Erdoğan, türkünün ardından etrafındakilere, “Biz bu türküyü Huştur” diye okuduğumuz zaman, Muşlular bize kızıyor” dedi.