Çankaya adayı için fırtına koptu

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, 'merkez solun kalesi' addedilen Çankaya adayı belirlenirken fırtına koptu.

ANKARA - CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında, 'merkez solun kalesi' addedilen Çankaya adayı belirlenirken fırtına koptu.
Önceki gün beş saat süren MYK'da CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem, Çankaya adayı nedeniyle karşı karşıya geldi. Erdem ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Sevigen, eski il başkanlarından Levent Gök'ün adaylığında ısrar etti. Sav ise Tekin Bingöl'ü aday gösterdi. Erdem ve Sevigen, MYK'da oylama isteyince ortam gerginleşti. Gök' ün aday gösterilmemesi halinde Erdem ve Sevigen'in "MYK üyeliğinden istifa edeceklerini" söyledikleri öğrenildi. MYK'nın dünkü toplantısında ise Hacettepe Üniversitesi Radyoloji Bölümü'nden Dr. Muzaffer Eryılmaz'ın Çankaya Belediye Başkan adayı olması kararlaştırıldı. Eryılmaz'ın Sav'a yakın olduğu vurgulandı.
Genel merkez binası dışında gösteri yapan protestocular, "Eryılmaz, Çankaya seninle olmaz", "Bizi satanı biz de sataraz" sloganları attı.