Çankaya kıran kırana

Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Başbakanlık ve Dışişleri resmi konutlarıyla, Genelkurmay lojmanlarının bulunduğu, Türkiye'nin en büyük ve en önemli ilçelerinden Çankaya'da belediye başkan adayları oldukça iddialı.

ANKARA - Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Başbakanlık ve Dışişleri resmi konutlarıyla, Genelkurmay lojmanlarının bulunduğu, Türkiye'nin en büyük ve en önemli ilçelerinden Çankaya'da belediye başkan adayları oldukça iddialı. CHP, AKP, DYP ve YTP adayları, Radikal Ankara bürosunu ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgi verdi.
Eryılmaz: Halkla beraber
CHP'nin kalesi olarak bilinen Çankaya'da kazanmaya en yakın aday gösterilen CHP adayı Prof. Muzaffer Eryılmaz, "Halkın istemediği hiçbir şey yapılmayacak. Vatandaşın istekleri projeye yansıtılacak" dedi. Eryılmaz, işlevsiz yeşil alanların kullanıma açılacağını, gezici sağlık ekipleriyle yoksul bölgelere hizmet vereceğini anlattı.
Bozoğlu: Sürpriz olacak
34 yaşındaki AKP adayı Çağlar Mesut Bozoğlu, en genç aday. Dengelerin değişmeye başladığını belirten Bozoğlu, "29 Mart'ta herkes büyük bir sürprizle karşılaşacak. Seçilirsem Çankaya'nın bütün sorunları çözülecek" diye konuştu.
Eski siyasetçi Seçkiner
DYP adayı Yücel Seçkiner, daha önce ANAP saflarında aktif siyaset yaptı. Üç dönem ANAP'tan Ankara milletvekili olarak Meclis'te bulunan Seçkiner, bu kez 'Her şey Çankaya için' sloganı ile DYP saflarında Çankayalılardan oy istiyor. Seçkiner, "Herkes vicdanına göre oy versin. Başkanlığı ben kazanırsam, Çankaya kazanır" dedi.
Ecevit: Önce çevre
YTP adayı Cem Ecevit çevreci kimliğiyle öne çıkıyor. Ecevit, seçilirse ilk icraatının daha yeşil bir Çankaya olacağını söyledi. İnşaat ruhsatı almak isteyenlerde 2 bin metrekare yeşillendirme şartı arayacağını belirten Ecevit, sol tanımının merkezinde devlet değil halk olduğunu ifade etti.