Çankaya'da zirve brifingi

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül bugün Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e brifing verecek.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Abdullah Gül bugün Çankaya Köşkü'ne çıkarak Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e brifing verecek. Edinilen bilgiye göre, Sezer Brüksel'deki Avrupa Birliği zirvesindeki pazarlıkları yakından izledi ve sık sık Dışişleri aracılığıyla bilgi aldı. Erdoğan ve Gül'ün Türkiye'ye dönmesinin ardından da Sezer'e brifing verilmesi gündeme geldi. Erdoğan ve Gül, Dışişleri kurmaylarıyla bugün saat 14.00'te Sezer tarafından kabul edilecek.
Sezer'in tavrı merak ediliyor
Hükümetin 'başarı' olarak nitelediği zirve sonucuna Sezer'in nasıl tepki göstereceği merak ediliyor. Sezer'in Dışişleri bürokrasisinin görüşlerine büyük önem verdiği bu nedenle Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin olumlu bulduğu ifadelere karşı çıkmayacağı, ancak hükümetin siyasi irade kullanarak kabul ettiği Dışişleri'nin karşı çıktığı ifadelere tepki gösterebileceği ifade edildi. Sezer'en ayrıntılı bir bilgi notu verilmesi de bekleniyor.