Celal Doğan CHP'den sinyal bekliyor

Gaziantep Belediye Başkanı, CHP'ye tekrar üye olacağını belirterek, "İstanbul adaylığım genel merkezin kararı" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, CHP'ye tekrar üye olacağını belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığının da parti genel merkezinin vereceği karara bağlı olduğunu söyledi.
Medialand PR şirketi tarafından Profilo Kültür Merkezi'nde düzenlenen 'Belediyecilik Forumu'nda (BELFO 2004) basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Doğan, 'CHP'ye yeniden dönüp dönmeyeceği' konusunda, "CHP'ye dönüşümle ilgili bir problem yok. CHP'de üyeliğimi bir dava dolayısıyla askıya almıştım. O dava da bitti. Askıdan inmesi gerekiyor. Tekrar CHP'ye üye olacağım" diye konuştu.
Doğan, 'isminin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylık için geçtiğinin' anımsatılması üzerine de, "Benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığım, parti genel merkezinin vereceği karara bağlı. Görevden kaçılmaz. Görev nerede olursa olsun... 15 yıldır Gaziantep'te görev yapıyorum. Adaylığıma genel merkez karar verecek, ben veremem" dedi. "İstanbul'dan aday olur musunuz" sorusuna da Doğan, "Tabii" karşılığını verdi.

TANTAN ADAY DEĞİL

Yurt Partisi (YP) Genel Başkanı Sadettin Tantan da, 'ANAP Genel Başkanı Nesrin Nas'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için teklif götürdüğü' yönündeki haberlerin sorulması üzerine,
büyükşehir belediye başkanlığına aday olmadığını söyledi. Hiçbir siyasi parti genel başkanının bugüne kadar böyle bir teklifte bulunmadığını ifade eden Tantan, "Çünkü biz de bir siyasi partinin genel başkanıyız. Büyükşehir belediye başkanlığı için halkın yoğun baskısı var, ama hedefimiz ulusal ve uluslararası hizmete talip olma noktasındadır" dedi.