Celal Doğan yeniden CHP'de

Üyeliği 2.5 yıldır askıda olan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, yeniden CHP'ye katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, yeniden CHP'ye katıldı. CHP TBMM Grup toplantısında, partiye bazı katılımlar gerçekleşti. CHP lideri Deniz Baykal, partiye katılan isimleri açıklamadan önce, salondaki kalabalığa işaret ederek "Coşkulu bir grup toplantısı yapacağımız anlaşılıyor" dedi. Baykal, Türkiye siyasetinin saygın, etkin çok önemli isimlerinin geçmiş siyasi kamplaşmaların yarattığı kafalardaki ve ruhlardaki tuzağı kırıp attıklarını ve CHP içinde elele verme kararı aldıklarını söyledi.
Celal Doğan'ın siyasetin 'marka olmuş isimlerinden biri olduğunu' belirten Baykal, son dönemde araya giren bazı sorunlar nedeniyle ayrılık yaşandığını belirterek, "Şimdi kaçınılmaz son gerçekleşti ve tekrar Altı Ok'un etrafında bir aradayız, el eleyiz" diye konuştu. Baykal, Türkiye'nin artık kaprise, kişiselliğe ve bireysel davranışlara tahammülü olmadığını belirterek, CHP'de el ele verilmesi çağrısını yineledi.
Celal Doğan da yaptığı konuşmada, yaklaşık 2.5 yıldır askıda olan üyeliğinin yenilenmesi konusunda gösterdiği anlayış nedeniyle Baykal ve parti yönetimine teşekkür etti. CHP'nin devlet kuran, Türkiye'ye demokrasiyi getiren parti olduğunu belirten Doğan, "Zaman, tarih hep bizi haklı çıkardı. Ancak artık tarihin değil halkın bizi haklı çıkaracağı günü bekliyoruz" dedi.
Gaziantep'ten gelen partililer nedeniyle oldukça kalabalık olan grup salonunda, tüm sıralara kırmızı karanfiller bırakıldı. Partiye katılan isimlere rozetlerini takan Baykal, Doğan'a rozetini takacağı sırada "Ver cebindeki rozetini takayım. Sana yeni rozet gerekmiyor" diye konuştu.

DİĞER KATILIMLAR

Grup toplantısında Doğan'ın yanı sıra DSP'den istifa eden Kilis Belediye Başkanı Ekrem Çetin, Çorum'dan Belediye Başkan adayı gösterilmesi beklenen emekli Tümgeneral Selahattin Yücel ve değişik partilerden 13 belde belediye başkanı da CHP'ye katıldı.