Çelik: Ne zaman güzel bir şey olsa Türkçü ve Kürtçü ırkçılar rahatsız oldu

Çelik: Ne zaman güzel bir şey olsa Türkçü ve Kürtçü ırkçılar rahatsız oldu
Çelik: Ne zaman güzel bir şey olsa Türkçü ve Kürtçü ırkçılar rahatsız oldu
Van 'da konuşan AKP'li Hüseyin Çelik, 'Bu memlekette ne zaman güzel bir şey olsa, Türkçü ve Kürtçü ırkçılar rahatsız oldu. Ama biz bu iki ırkçı grubu da kendi ırkçılıklarıyla baş başa bırakıp yolumuza devam edeceğiz' dedi.

Gülay ÖZEK - Orhan AŞAN

VAN - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Van’da meydana gelen depremlerde ağır hasar görüp yıkılan ve işadamı Hacı Ali Akın tarafından yaptırılan ilköğretim okulunun temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Van’a okul yaptıracak işadamı Akın’na teşekkür ederek, depremde Türkiye ’nin Van’ın yaralarını sarmak için seferber olduğunu söyledi.

’FİTNECİLERE, BÖLÜCÜLERE PRİM VERMEYELİM’
Farklılıkları koruyarak bu ülkede huzur ve barış içerisinde onurlu vatandaşlar olarak yaşanılabileceğini belirten Çelik, "Yeter ki fitnecilere bölücülere, huzur bozanlara prim vermeyelim. Bu memlekette ne zaman güzel bir şey olsa, Türkçü ve Kürtçü ırkçılar rahatsız oldu. Ama biz bu iki ırkçı grubu da kendi ırkçılıklarıyla başbaşa bırakıp yolumuza devam edeceğiz. Kürtçe seçmeli dersi koyduk. Türkçü ırkçılar da Kürtçü ırkçılar da rahatsız oldu. Niye çünkü huzur gelirse beylere ekmek kalmayacak. İstismar kapısı kapanacak. Ama onlar rahatsız olsa da sağduyu aklı selim bu ülkede hakimdir, hakim olacak. Eski devlet aklı, yerini yeni devlet aklına bırakmıştır" dedi.

İŞ-KUR İŞÇİLERİNE MÜJDE
Sözleşmeleri biten ve cuma günü işten çıkarılacak olan İş-Kur çalışanları da Çelik’i tören alanında bekledi. Çelik kendisini bekleyen işçilere bir ay daha çalışıp okullar açıldığında da tekrar işe girebilecekleri müjdesini vererek, "Çok sayıda arkadaşımız bu proje kapsamında çalışıyor. Yönetmelikte bir değişiklik yapılacak. Bu arkadaşlarımız 8 ay çalışıp işten çıkarılacaklardı. Daha sonra 2 yıl bekleyip yeniden işe gireceklerdi. Şimdiki durumda ise yönetmelik değiştirdik. Başbakanlığa sunuldu. Resmi Gazete ’de yayınlanması bekleniyor. Olacak olan şey 8 ay 9 aya uzatıldı. Okulların açılmasıyla birlikte işçiler tekrar iş başı yapacaklar" diye konuştu. (dha)