Çelik'ten Erdoğan'a atama jesti

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın akrabası olduğu öğrenilen İbrahim Er, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in talimatıyla İlköğretim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan'ın akrabası olduğu öğrenilen İbrahim Er, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in talimatıyla İlköğretim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildi. Ancak söz konusu genel müdürlükte iki müdür yardımcılığı kadrosunun dolu olması dikkat çekti. MEB yetkilileri, Er'in genel müdür yardımcılığına atanmadığını, vekâleten görevlendirildiğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı 'garip' bir atamaya imza attı.
Bakan Çelik'in talimatıyla geçen hafta Bakanlık Müşaviri İbrahim Er,
İlköğretim Genel Müdürlüğü'nde genel müdür yardımcılığına getirildi. Daha önce MEB'de ilköğretim müfettişliği yapan Er'in Başbakan Erdoğan'ın uzaktan akrabası olduğu öğrenildi. Er, bundan böyle İlköğretim Genel Müdürlüğü'nde genel müdür yardımcısı olarak görev yapacak. Ancak Er'in biriminde sadece iki genel müdür yardımcılığı kadrosu var ve ikisi de dolu.
MEB: Atama değil
MEB yetkilileri, Er'in genel müdür yardımcılığına getirildiğini doğrularken, genel müdür yardımcılığı kadrolarının dolu olduğunun hatırlatılması üzerine, "Bu bir atama değil, sadece vekâleten görevlendirme. İbrahim Er, bakan müşaviriydi. İlköğretim Genel Müdürlüğü, 'Haydi Kızlar Okula' kampanyası yapıyor. Bu kampanyada bir kişiye daha ihtiyaç duyuldu. Er vekâleten görevlendirildi" dedi.