Cem Karaca'nın şapkası CHP müzesinde!

Cem Karaca'nın şapkası CHP müzesinde!
Cem Karaca'nın şapkası CHP müzesinde!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şarkıcı Cem Karaca'nın eşi İlkim Karaca'yı Baltalimanı'ndaki evinde ziyaret etti

Pınar ÇITAK KOYGUN - Özgür ARSLAN

İSTANBUL - Kılıçdaroğlu ’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de eşlik etti. Yaklaşık yarım saat içeride kalan Kılıçdaroğlu, İlkim Karaca ile birlikte ziyarete ilişkin açıklama yaptı.


"PARTİMİZİN MÜZESİNE KOYACAĞIZ"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Cem Karaca’nın ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlamıştım. İlkim Hanım beni aramıştı ve teşekkür etmişti. Sayın Cem Karaca’nın bazı eşyalarını vermek istediğini söylemişti. Ben de İstanbul’a ilk gelişimde uğrar alırım demiştim. Cem Karaca partimizin üyesi, partimize uzun yıllar hizmet etti. Topluma kendini adamış biri. Onları aldım ve partimizin müzesine koyacağız. Özellikle gençlerin büyük ölçüde ilgisini çekeceğine inanıyorum" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, "Müzeye konulacak eşyaların küçük bir Atatürk büstü, Cem Karaca’nın şapkası, saat 09.05’e ayarlanmış bir saat ve CHP amblemli bir kaşkol "dedi.


"ŞİMDİ SIRA CHP’DE DİYE DÜŞÜNÜYORUM"


Şarkıcı Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca da Kemal Kılıçdaroğlu’nu çok sevdiğini ve desteklediğini söyledi. Karaca "Bir gün inşallah Başbakanımız ya da Cumhurbaşkanımız olarak görmeyi umut ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi laikliğin demokrasinin teminatıdır. Bunu Cem Karaca de yürekten ifade ederdi. Ben de buna yürekten inanıyorum. Atatürk’ümüzün kurduğu parti elbette değişecek, gelişecek yeninikler yapılacak, çağımıza uyacak, çağımıza yakışacak. Her zaman çok kıymetli genel başkanları olduğuni inandım olmaya da devam edecektir. Eski bir hesap uzmanı olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun hesaptan çok iyi anladığını ve yüreğinin insan sevgisiyle dolu olduğunu, Bülent Ecevit gibi ne ezilen ne ezen hakça bir düzen diye düşündüğünü biliyorum. Gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidar olmasını çok istiyorum. İktidara sözüm olduğu için değil ama yaşadık. Biraz başka parti şimdi sıra CHP ’de sıra diye düşünüyoum" dedi.


"EMANETİ TESLİM ETTİĞİM İÇİN, ÇOK MUTLUYUM "


Ziyareti de değerlendiren Karaca, eşinin eşyalarını CHP’ye vermesinin nedenini de açıkladı, Karaca, "Çünkü müze ev yapamamıştım. Herşeyin ait olduğu yerde olmasını çok severim. Kabul ettikleri için de onur duydum. Anne evimde beni ziyaret ettikleri için çok mutlu oldum. Emaneti teslim ettiğim için, çok mutluyum. Herşey nasipse olur. Nasipmiş oldu" diye konuştu. Ardından Karaca, Kılıçdaroğlu’nu uğurladı. Kılıçdaroğlu da beraberindekilerle aracına binerek Baltalimanı’ndan ayrıldı. (dha)