Cem Özdemir'e soruşturma iddiası

Cem Özdemir'e soruşturma iddiası
Cem Özdemir'e soruşturma iddiası
Berlin Savcılığı'nın, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir hakkında 'uyuşturucu maddesi yetiştirme' şüphesiyle soruşturma başlattığı öne sürüldü.

‘’Bild am Sonntag’’ gazetesinin haberine göre, savcılığın soruşturma yapması için Federal Meclis Milletvekili de olan Özdemir’in dokunulmazlığı kaldırıldı.

Haberde, ALS hastalığına dikkati çekmek için geçen yılın yaz aylarında başlatılan ve kısa süre içinde özellikle ünlüler arasında sosyal medya fenomeni haline gelen "buz kovası iddiasına" (Ice Bucket Challange) katılan Özdemir hakkında, evinin balkonunda bir kova suyu başından aşağı dökerken videoda görülen kenevir bitkisinden dolayı Berlin Savcılığı’nın soruşturma başlattığı kaydedildi.

Özdemir’in bu konuda endişe duymasının gerekmediği belirtilen haberde, soruşturmanın "önemsizlikten’" dolayı kısa zaman içinde durdurulacağı ifade edildi.

Söz konusu dönemde bu konuda yoğun tartışmalar yaşanmış ve Özdemir, görüntüdeki bitkinin kenevir olduğunu ifade ederek, "Yeşiller Partisi özgürlüğün dostudur. Özgür bir toplumda kişiler kenevir tüketmek istiyorsa bu bireyin kendisinin vereceği karardır" açıklamasında bulunmuştu.

Almanya ’da kenevir yetiştirmek ve böylelikle kenevir bitkisine sahip olmanın yasa dışı olduğu ifade edildi. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/127462012746202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user948800

  Almanyada belli şartlarda kenevir yetiştirmek serbest bırakıldı.

  kenevir serbest bırakılmalı - user822126

  amerika gibi dünyada da hint keneviri serbestleştirilmeli artık, birçok rahatsızlığı iyi geldiği tespit edilmiş olup, bitkisi ağaçtan fazla oksijen üreten bir üründür... sentetik maddelerdense bu serbest olursa daha sağlıklı olur kanaatindeyim