Cemil Çiçek: Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz

Cemil Çiçek: Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz
Cemil Çiçek: Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Ermeni diasporasının çalışmalarıyla ilgili olarak 'Sabıkasız bir milletiz. Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz' dedi

RADİKAL - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye 'nin Ottawa Büyükelçiliği'nde, Ottawa ve Montreal'deki Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya geldi. Çiçek, lobi oluşturma ve örgütlenme faaliyetlere ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, “Bir ülkede sayısı bir elin iki katı kadar bir Ermeni nüfusu var. Adamlar parlamentoya gidiyorlar, 'Türkler bize soykırım yaptı hadi bir önerge verin'. Halbuki bizim orada 50 bin vatandaşımız, soydaşımız var. Oradaki 200 Ermeni bir araya geliyor, bir önergeyi verdiriyor, bizim 50 bin vatandaşımız bir araya gelip 500 kişilik bir dilekçe imzalatamıyor. Çünkü o dernek öyle bölünmüş, diğer dernek böyle bölünmüş. Sonuçta oradan karar çıkıyor ve biz de Türkiye'den geleceğiz ve işten geçtikten sonra 'Yapmayın, etmeyin bu doğru değil'. Onun için bir araya gelmenizi, teşkilatlanmanızı istiyoruz. Görüşleriniz, kanaatleriniz, tercihleriniz başımız üstüne. Bu demokrasinin gereğidir, biz buna saygı duyarız. Ama ortak konular söz konusu olduğunda bunların hiçbirisi bir ayrışma sebebi olmamalı" dedi.

'SABIKASIZ MİLLETİZ


Ermeni katliamının 100. yılında Ermeni diasporasının soykırımı kabul konusundaki çalışmaları ‘karalama kampanyası’ olarak nitelendiren Çiçek, “Bizim tarihimizde yüz karası olacak bir şey yok, bizim alnımız açıktır. Sabıkasız bir milletiz Allah'a şükür, bizim sabıkamız yok. Kim ne halt ederse etsin biz tertemiz bir milletiz. Herkesin yardımına koştuk. Bunun en güzel misali şu an bölgemizde yaşanan sıkıntılar sebebiyledir."

Toplantı sonrası basın mensuplarıyla da görüşen Çiçek, dış seyahatlerin belli bir planın parçası olarak yapıldığını, devletin ilgili kurumlarıyla, bakanlıklarla konuşarak, 2015 yılının gündemini hesaba katarak bu ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Ermeni katliamının parlamentoda değil bilim insanları tarafından tartışılması gerektiğini savunan Çiçek, “Parlamentolar bir uluslararası ceza kurumu gibi hareket edemezler. Geçmişte cereyan etmiş olayların araştırılacağı, soruşturulacağı platformlar bilimsel platformlardır ve bilim adamlarının işidir” ifadelerini kullandı.   ‘İstismar edilen parlamentolardan birinin de Kanada olduğunu’ savunan Çiçek, “Onun için Türkiye bugün konuyu biraz daha ciddi takip etmeye çalışıyor. O nedenle de TBMM'ye görev düşüyor. Biz de iktidar ve muhalefetten milletvekili arkadaşlarımızla Türkiye'nin görüşlerini anlatmaya çalıştık" dedi. 


  http://www.radikal.com.tr/130116813011684

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yav he he :D - user995421

  azıcık utanmanız olsa sokakta gezemezsiniz ama o bile olmayınca böyle açıklamaları normal görüyorum.

  Sabıkasız millet - user559403

  Osmanlıdan başlayan ve cumhuriyetin kuruluşundan beri sistematik olarak özellikle Ermeni,Kürt,Alevi yurttaşlar zorla tehcir ettirilmiş ve katledilmiş.Buna binaen AKP Hükûmeti kendisi dışındaki bütün etnik unsurlara kin kusuyor.Ama onun dışında bir sabıkası yok yersen.

  Sabika? - user643402

  Milletlerin sabikasi zaten olmaz ama sabikasi olmayan bir tek hukumetiniz yok. En sabikalisi da sizin hukumet. Yolsuzluktan tutun, katliamlara, teroristlerle işbirligine ve destegine, çocuk katliamlarina, hirsizliga, ruşvete, yalana, din ve duygu somurusune, manipulasyona dair buradan yuzlerce ornek verilebilir. Yabancisi degilsiniz, bilirsiniz, sizin marifetleriniz nede olsa.

  kokan millet - istaurban

  gösteriye katıldığı için çocuklara müebbet isteyen savcıların olduğu millet siz, cezaevindeki çocuklara taciz ve tecavüz edenleri aklayıp çocuklara müebbet isteyen millet siz, çocukları öldüren polisler ve polisleri koruyan millet siz, kadınlarını kendilerine ait bir meta olarak gören ve bu görüşün hakkını veren millet siz, çevresindeki tüm devlet ve milletlere düşman gözüyle bakıp, çocuklarını o anlayışla eğiten ve tüm komşularını kendine düşman edinen millet, cebinize daha fazla para koyabilmek için insanları madenlerde ezdirten, gökdelenlerden yerlere yapıştıran, köylünün toprağını, suyunu ve ağacını elinden alan, aldırtan millet sizsiniz. ama tüm bunlar temizlik anlayışınız içinde yer almıyor.