Ceza İnfaz Kanunu tasarısı 13 Aralık'ta görüşülecek

Ceza İnfaz Kanunu Tasarısı, 13 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek. Genel Kurul, tasarı yasalaşana kadar çalışacak.

Ceza İnfaz Kanunu Tasarısı, 13 Aralık Pazartesi günü TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek.
Genel Kurul'da, benimsenen Danışma Kurulu önerisi uyarınca, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, üç maddesi bir daha görüşülmek üzere Meclis'e iade edilen Belediye Kanunu bugün ele alınacak. Genel Kurul'un yarınki birleşiminde sözlü soru önergeleri görüşülmeden tasarılar görüşülecek ve Arsa Ofisi Genel Müdürlüğü'nün kaldırılması ve yetkilerinin Toplu Konut İdaresi'ne devrine ilişkin tasarı, Türk Ticaret Kanunu'nda değişiklik öngören tasarı ile uluslararası sözleşmelerin onayını uygun bulan tasarılar ele alınacak.
Genel Kurul'un 9 Aralık Perşembe günkü birleşiminde ise Zirai Mücadele ve Zirai Karantina Kanunu'nda değişiklik yapan tasarı ve Tohumculuk Kanunu Tasarısı müzakere edilecek. Adalet Komisyonu'nun gündeminde bulunan Cezaların İnfazı Hakkındaki Kanun Tasarısı da Genel Kurul'un 13 Aralık Pazartesi günü saat 10.00'da başlayacak birleşiminde görüşülecek. Genel Kurul, tasarının yasalaşmasına kadar çalışmalarını sürdürecek.