CHP Ankara'da Ateş, İstanbul'da Sirmen'de karar kıldı

CHP Parti Meclisi, iki büyük kentteki adaylarını kesinleştirdi. Ankara'da Yılmaz Ateş, İstanbul'da Sefa Sirmen yarışacak.

CHP Parti Meclisi (PM) toplantısında, 28 Mart yerel seçimlerine katılacak aday belirleme çalışmaları devam ederken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için TBMM Başkanvekili, Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de Kocaeli Milletvekili
Sefa Sirmen'in adaylığı kesinleşti.
CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) yaklaşık 7 saat süren toplantısının ardından, Genel Başkan Deniz Baykal başkanlığında, saat 22.00'de başlayan PM toplantısı geç saatlere kadar sürdü. Kulislerden sızan bilgilere göre, MYK'dan gelen listelerin il il oylandığı PM toplantısında, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Başkan adayları kesinleştirildi. Ankara için Yılmaz Ateş, metropol ilçelerden Yenimahalle'de Ufuk Ataç, Mamak'ta Selahattin Öcal, Keçiören'de Derya Bektaş, Etimesgut'ta Mesut Sarıkaya, Altındağ'da ise Murat Uzun'un adaylığına ilişkin MYK önerisinin, PM tarafından kabul edildiği öğrenildi.
İstanbul için Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen'in aday gösterilmesine karar verilirken, metropol ilçelerden Bahçelievler'de Galatasaray Kulübü'nün eski
yöneticilerinden Ateş Ünal Erzen, Beşiktaş'ta ise Beşiktaş Kulübü yöneticilerinden İsmail Ünal aday olarak belirlendi.
Büyükşehirlerden Adana'da Bülent Özülkü, Antalya'da ise Ertuğrul Dokuzoğlu'nun adaylığına ilişkin MYK önerileri de PM'de oylanarak, kabul edildi.