'CHP bize oy vermedi'

AKP ile büyük çekişme sonucu seçimi kazanan DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Baykal'ın sözüne rağmen CHP'den destek gelmedi" dedi.

ESKİŞEHİR - AKP ile büyük çekişme sonucu seçimi kazanan DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Baykal'ın sözüne rağmen CHP'den destek gelmedi" dedi.
Ordu ve Bartın ile DSP'nin il belediye başkanlığını kazandığı üç yerden biri olan Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen yeniden başkan. Büyükerşen, "AKP'nin kentte büyük seçim harcaması yapması ve baskısına rağmen yeniden seçilmemiz, sadece Eskişehir açısından değil, Türkiye açısından da önem arz ediyor. Dün akşamdan (önceki akşamdan) beri cereyan eden bazı garip olaylara rağmen 10 bin farkla yarışı önde tamamladık" diye konuştu.
Büyükerşen, Odunpazarı ve Tepebaşı alt kademe belediye başkanlığında önde giden AKP'li adayların şimdiden "Büyükerşen'i çalıştırmayız" şeklinde sözler söylediklerini duyduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:
"Kuşkusuz çoğunluk, engellemeler yapabilir, destek de verebilir. Destek vermezlerse yapılan engellemeleri benim de Eskişehir ve Türk kamuoyuna duyurma hakkım bulunmaktadır. Böyle bir tehdide itibar etmeyeceklerini düşünmek istiyorum."
'Solun tutarsızlığı...'
CHP'nin Eskişehir'de seçime katılamaması üzerine Deniz Baykal'ın DSP'yi işaret etmesine karşın SHP'ye oy gittiğini anlatan Büyükerşen, "Baykal'ın sözüne rağmen CHP'lilerin DSP yerine SHP'ye oy vermesi iki alt belediyeyi kaybetmemize neden oldu. Solun kendi içindeki tutarsızlıkların bir örneği burada yine solun kaybına yol açtı" dedi.