'CHP bu seçimi diğer seçimlerden biraz farklı yapıyor'

'CHP bu seçimi diğer seçimlerden biraz farklı yapıyor'
'CHP bu seçimi diğer seçimlerden biraz farklı yapıyor'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bekaroğlu, "CHP bu seçimi diğer seçimlerden biraz farklı yapıyor. Kendi projelerini, kendi vaatlerini anlatıyor. Söylem üstünlüğüyle seçime gidiyor.CHP siyasetin, kimliklerin, dinin, imanın, bayrağın, vatanın üzerinde siyaset yapılmasını yanlış buluyor" dedi.

RADİKAL- CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, Rize'de konuştu. Seçimlere 16 gün kaldığını söyleyen Bekaroğlu,bazı provokasyonlara rağmen barış ve huzur içerisinde bir seçim çalışması yürütüldüğünü söyledi.

Seçim çalışmaları boyunca parti politikalarını anlatmayı hedeflediklerini ifade eden Bekaroğlu, dört ayaklı seçim vizyonu belirlediklerini, bunların derinleşmiş, gelişmiş demokrasi, üreten, katma değeri yüksek, rekabet eden ekonomi , sosyal devlet ve devletin şeffaflaşması olduğunu anlattı.
Kendilerine vaatleriyle ilgili kaynağı nereden bulacakları yönünde çokça soru sorulduğunu dile getiren Bekaroğlu, "İktidar partisi bunun üzerine spekülasyonlar yaptı. 'Biz geldik, biriktirdik, bunlar dağıtacaklar' diye. Biz dağıtmayacağız. Böyle bir şey yok. Biz hak eden halkımıza, gelir düzeyi düşük olan, geri bırakılmış, fakir fukara bırakılmış halkımıza hakkını vereceğiz. Öyle bol keseden dağıtmayacağız" diye konuştu.
Bekaroğlu, CHP'nin, "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesi" ile Türkiye'de tartışılmaya başlandığını ifade ederek, "CHP bu seçimi diğer seçimlerden biraz farklı yapıyor. Kendi projelerini, kendi vaatlerini anlatıyor. Söylem üstünlüğüyle seçime gidiyor. Söylem ve moral üstünlüğüyle. Allah'ın izniyle 7 Haziran'da ipi göğüsleyeceğiz" şeklinde konuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Trabzon mitinginde söylediklerinin bazı gazetelerce yanlış aktarıldığını anlatan Bekaroğlu, şöyle devam etti:"Çamur atılır ama bu kadarı da fazla. Sayın Genel Başkanımız 'ÇAYKUR asla özelleştirilmeyecek' dedi ama bugün bazı gazeteler 'CHP Genel Başkanı ÇAYKUR'u özelleştireceğiz dedi' şeklinde aktarmış. Bu art niyetle izah edilecek bir şeydir. CHP sosyal demokrat bir partidir. Emeklinin, asgari ücretle çalışan ve çiftçinin sorunlarıyla ilgileniyor CHP. Çiftçiye 'mazotu 1,5 liraya vereceğim' diyen bir parti niye ÇAYKUR'u özelleştirsin? ÇAYKUR asla özelleşmeyecek. Çay, stratejik bir üründür ve 200 bin ailenin geçim kaynağıdır. ÇAYKUR üreticiyi, çiftçiyi koruyucu bir müessesedir. ÇAYKUR'u ortadan kaldırırsanız Rize'yi ortadan kaldırırsınız."

BEKEROĞLU'A 'FİKRİ SAĞLAR' TEPKİSİ 

Basın mensuplarının soru sorduğu sırada mikrofonu alan bir vatandaş, "Ben halkım. Söyleyeceklerimden dolayı özür diler konuşmanızdan dolayı tebrik ederim. Sizin milletvekili adayınız Fikri Sağlar, bundan bir süre önce Rizelinin canı ciğeri olan Reisicumhurumuz Recep Tayyip Erdoğan için 'Onun Müslüman olduğuna inanmıyorum' dedi. Ben bunu kınıyorum" şeklinde tepki gösterdi. Bunun üzerine Bekaroğlu, "Neyse" diyerek mikrofonu vatandaşın elinden aldı.
Vatandaşın, "Neyse ne demek? Siz genel başkan yardımcısı değil misiniz?" diyerek tepkisini sürdürmesi üzerine CHP Rize milletvekili adayı Kenan Bıyık "Muhatabınız o değil" yanıtını verdi. Tepkisini artıran kişi "Ne demek o değil? Benim reisicumhurum 'Allah'a inanmıyor' diyor. Öyle bir şey olabilir mi? Siz genel başkan yardımcısı değil misiniz? Niye uyarmıyorsunuz? O Allah'a inanmış, Resulullah'a iman etmiş bir adam. Siz de Rizelisiniz. En Müslüman adam Rize'den çıkar" dedi.
Bunun üzerine Bekaroğlu, CHP'nin siyasetin, kimliklerin, dinin, imanın, bayrağın, vatanın üzerinde siyaset yapılmasını yanlış bulduğunu ifade ederek, "Bunlar bütün Türk halkının ortak değerleridir. Herkesin kimliğine, inancına, yaşam tarzına saygımız var. CHP herkesin kimliğinin, inancının, yaşam tarzının teminatı olacaktır. Bunun altını çiziyoruz. Din üzerinden, mağduriyet üzerinden siyaset yapılmasını reddediyoruz. Hiç kimsenin dini, imanı üzerinde, kimseye konuşma hakkı vermiyoruz. Herkesin imanı göğsünde saklıdır" ifadesini kullandı.

AA