CHP, Dinçer'in peşini bırakmıyor

CHP'li Kepenek ve arkadaşları, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer hakkında genel görüşme açılmasını istedi.

CHP Ankara Milletvekili Yakup Kepenek ve arkadaşları, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer hakkında genel görüşme açılmasını istedi.
CHP TBMM Grup Başkanvekili Haluk Koç, Kepenek ile birlikte Parlamento'da düzenlediği basın toplantısında, Müsteşar Dinçer'in bürokrasideki konumu nedeniyle toplumu ve kamu yönetimini çok yakından ilgilendiren kilit bir görevde bulunduğunu belirtti. Koç, bu nedenle Dinçer'in bugün de 'sahiplendiğini saklamadığı' görüşlerinin çok yakından irdelenmesi ve değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bazı hükümet üyelerinin, Dinçer'in görüşlerini benimsedikleri ve desteklediklerini çok açık bir biçimde dile getirdiklerini kaydeden Koç, şöyle devam etti:
"Bu durumda Dinçer'in görüşleriyle AKP Hükümeti'nin görüşlerinin aynı olduğu sonucu doğar. Türkiye kamuoyu AKP İktidarı'nın siyasal ideologu olarak nitelenen Dinçer'in görüşlerini enine boyuna tartışmalıdır. Çünkü, onun görüşleriyle Cumhuriyetin kuruluş felsefesi ve ilkeleri; ülkenin kurumsal yapılanması ve dış politikası arasında olası uyuşmazlık ve çelişkilerin açıklık kazanması, gelecekte karşılaşılabilecek olan, siyasal, ekonomik ve toplumsal zararların engellenmesine yardım edecektir."
Koç, önergenin hemen gündeme alınması ve görüşülmesini de istedi.