CHP: Doğru yola dönün, tren kaçıyor

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, 40 yıllık AB hayalinin gerçekleşmesi için TCK'nın yasalaşması gerektiğini belirtti ve "Zararın nere-sinden dönülse kârdır. 1 Ekim'de tren kaçıyor. 'Evet' deyin, Meclis'i hemen olağanüstü toplayalım" dedi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, 40 yıllık AB hayalinin gerçekleşmesi için TCK'nın yasalaşması gerektiğini belirtti ve "Zararın nere-sinden dönülse kârdır. 1 Ekim'de tren kaçıyor. 'Evet' deyin, Meclis'i hemen olağanüstü toplayalım" dedi.
Anadol TBMM'de gazetecilerle yaptığı sohbette, yeni TCK Yasası ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.
'Türkiye'nin imamı'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken 'Ben İstanbul'un imamıyım' dediğini ve bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı olarak kendisini 'Türkiye'nin imamı' olarak gördüğünü öne süren Anadol, şöyle devam etti: "Çıkardım, dediği o milli görüş gömleğini hiçbir zaman çıkarmadı. Birkaç da gömlek diktirdi, değiştire değiştire giyiyor. Türkiye AB için belki son fırsatı, tarikatlara mesaj vermek için tepme noktasına geldi. Buradan çağrıda bulunuyoruz, 'evet' desinler, hemen imzaları toplayalım. Zararın neresinden dönülse kârdır.
1 Ekim'den önce bitirelim TCK'yı. Bu tarihten sonra tren kaçıyor. Sayın Başbakan duran trene binmek yerine kaçan treni yakalamaya çalışıyor."