CHP gelinen noktadan memnun

CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Brüksel'den çıkan sonuçtan memnun olduklarını belirterek, "Türkiye her şeye rağmen AB yolunda mesafe alacak" dedi.

ANKARA - CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Brüksel'den çıkan sonuçtan memnun olduklarını belirterek, "Türkiye her şeye rağmen AB yolunda mesafe alacak" dedi.
Anadol, Brüksel'de yaşanan gelişmelerin ardından Meclis'te bir basın toplantısı düzenledi. CHP olarak Brüksel'de alınan sonuçtan memnun olduklarını ifade eden Anadol, şöyle konuştu: "Zaten CHP'nin istediği de bu idi. AB Türkiye için önemli bir hayaldi, önemli bir uğraşıydı ve özverili emek pahasına ulaşmak istediğimiz bir sonuçtu. Oradaki görüşmelerin çıkmaza girmemesin-den, bir ölçüde de krizin çözülmesinden memnunuz.
'Karşıtlara koz verildi'
Ancak lüzumsuz iç politika tartışmaları, TCK ve zina tartışmaları nedeniyle, AB yolundaki Türkiye politikası maalesef yara almış durumdadır. Bu durum AB kamuoyunda da Türkiye'nin AB üyeliğine karşı olanların elini güçlendirdi. CHP TCK konusundaki düşüncelerini aynen koruyor.
İnanmak istiyorum ki AKP ile mutabakatımız devam edecektir. Meclis toplandığında TCK tasarısı kaldığı yerden devam etmeli."