CHP İl Başkanı: İlk hedefimiz İstanbul

CHP İl Başkanı: İlk hedefimiz İstanbul
CHP İl Başkanı: İlk hedefimiz İstanbul

Oğuz Kaan Salıcı, Radikal e hedeflerini anlattı. Fotoğraf: Serkan Ocak

Haber: SERKAN OCAK - serkan.ocak@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL- CHP İstanbul İl Başkanlığı’na 15 Eylül’de başlayan Oğuz Kaan Salıcı, Radikal’e partideki değişimleri anlattı. Yeni CHP’yle birlikte üyelerin ilk kez kendilerini partiye ait hissetmeye başladığını dile getiren Salıcı, ‘2014 vizyonu’ sorulduğunda, “Hedefimiz İstanbul’u almak” dedi. Salıcı, sorularımızı şöyle yanıtladı: 

Sizinle birlikte neler değişti? 
Parti içinde daha önce faksla haberleşme sağlanıyordu. İlk olarak ‘Böyle şey olmaz’ dedik. İlçe başkanlarına Blackberry verdik. Genel Merkez’den gelen herhangi evrak anında taranıyor ve ilçe başkanlarına gidiyor. İkinci olarak, şu anda İstanbul’da 924 mahalle var. Mahalle temsilcilerini belirlemek için seçimler yapılıyor. CHP’de uzun yıllardan beri ilk kez üye kendini partiye ait hissediyor. Bu Kılıçdaroğlu ’nun açmış olduğu yolun devamı. 

Toplum değişimin farkında mı?
CHP’li olmanın bir albenisi yok. Rant yok. İşçi ise işten atılma tehlikesi var. Sendikalı ise sendikasızlaştırmayla karşı karşıya. AKPli bir belediyede çalışıyorsa hiç şansı yok. İstanbul’da 200 bin CHPli var. İktidara susamışlığımız var. 200 bin kişi 2014’te İBB’yi alacağımıza inanır, bu hedefe kitlenirse AKP bunun önünde duramaz. Örgütlerde ciddi bir değişim var. ANAP’tan, DP’den hatta AKP’den gelenler var. 

2014 vizyonu nedir?
Hedefimiz İstanbul’u almak. Çok net. Sembol değeri olan Beyoğlu’nu almak için gerekli tüm çalışmayı yapacağız. Seçime 2 yıl kala seçim kampanyası başlayacak. İBB ile 20’nin üzerinde belediyeyi alacağız. İstanbul’u aldığımız zaman Ankara ’yı almak zor olmayacak.