CHP ilçe başkanı tutuklandı

CHP ilçe başkanı tutuklandı
CHP ilçe başkanı tutuklandı
CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay organize suç örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklandı

İZMİR - İzmir’in de aralarında bulunduğu 3 ilde ’Organize suç örgütü kurarak ihaleye fesat karıştırma, tehdit, yaralama, adli yargılamayı etkileme, rüşvet verme’ suçlarına karıştıkları öne sürülen şüphelilerden, gözaltına alınıp adliyeye sevkedilen CHP Karşılaka İlçe Başkanı Adnan Alabay tutuklandı. Onunla birlikte adliyeye gönderilen 4 avukat ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Aynı operasyon kapsamında 13 şüpheli daha önce tutuklanmıştı.

13 KİŞİ TUTUKLANDI

Kent genelinde özellikle Karşıyaka İlçesi’nde, organize suç örgütü kurarak faaliyet gösteren bir grup olduğu ihbarları üzerine harekete geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, yaklaşık 1.5 yıl süren takip ardından eş zamanlı yaptığı operasyonda elebaşılığını avukat D.A. ve amcası CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay’ın yaptığı öne sürülen 29 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden 6’sı poliste ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Aralarında D.A.’nın da bulunduğu 23’ü ise, geçen cuma günü adliyeye gönderildi. 23 şüpheliden yaşı küçük 1 kişinin de aralarında bulunduğu 8’i savcıya verdikleri ifade sonrasında serbest bırakıldı, 15 şüpheli ise mahkemeye sevkedildi. Şüpphelilerden avukat D.A.’nın aralarında yer aldığı 13’ü tutuklandı. T.K. ile H.A. ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BAŞKAN TUTUKLANDI

Operasyon sırasında evinde bulunamayan, ardından emniyete gelip teslim olan ve savcıdan ek gözaltı süresi alınan CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Adnan Alabay ile 4 avukat da dün adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü binası çıkışında, "Adalete güveniyorum" diyen Adnan Alabay sevk edildiği adliyede nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Şüpheliler arasındaki 4 avukat ise tutuksuz yargılanmak üzere serset bırakıldı. Operasyon kapsamında tutuklananların sayısı 14’e çıktı.(dha)