CHP İlçe Başkanı yazı tura ile belirlendi

CHP İlçe Başkanı yazı tura ile belirlendi
CHP İlçe Başkanı yazı tura ile belirlendi

Serpil Gürel ve Barış Şahin

Denizli'nin Honaz İlçesi'nde CHP İlçe Başkanı, 'yazı-tura' yöntemiyle belirlendi. Başkanlığı kazanan Serpil Gürel, Denizli'de siyasi bir partinin ilk kadın ilçe başkanı oldu.

Ferah IŞIK

DENİZLİ - CHP Honaz’da geçen Nisan ayında ilçe kongresi yapıldı. Seçimde parti delegesi olmayanların oy kullandığına dair yapılan itiraz üzerine seçim iptal edildi ve geçen bir kez daha sandık başına gidildi.

Başkan adayları Serpil Gürel ile Barış Şahin 40’ar oy aldı. Kadın aday Gürel, rakibinin kadın kotasına uymadığı gerekçesiyle seçime bir kez daha itiraz etti. Honaz Seçim Kurulu, bu itirazı değerlendirdi ve bir kez daha seçim yapılmasına gerek olmadığını, başkanın kura ile belirleneceğini açıkladı.

Honaz İlçe Seçim kurulu’nda bugün hakim huzurunda yazı- tura yöntemiyle kura çekimi yapıldı. Kura sonunda Serpil Gürel, Honaz’da CHP’nin yeni ilçe başkanı oldu. Gürel, partinin başarısı için var gücüyle çalışacağını belirterek, "Amacımız; partimizi ilçede birinci yaparak belediye başkanlığını kazanmak. Kadınlarımıza güveniyorum ve Honaz’da yerel seçimlerde belediye başkanlığını mutlaka kazanacağız" dedi. (dha)