CHP: İmamlar bize yan bakmasın

TBMM Genel Kurulu'ndaki Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi görüşmelerinde CHP'li Halil Akyüz, imamların 'yıllardır sağ partilerin değirmenine su taşıdığını', camilerde 'CHP'ye oy vermeyin' çağrısı yaptığını savunarak, "Artık taraf tutmayın ve bizim Müslümanlığımıza yan bakmayın" dedi.

ANKARA - TBMM Genel Kurulu'ndaki Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesi görüşmelerinde CHP'li Halil Akyüz, imamların 'yıllardır sağ partilerin değirmenine su taşıdığını', camilerde 'CHP'ye oy vermeyin' çağrısı yaptığını savunarak, "Artık taraf tutmayın ve bizim Müslümanlığımıza yan bakmayın" dedi. Demokrasi ve insan haklarının gelişmediği dönemlerde Alevi toplumunun baskı altında inançlarını yerine getiremediklerini söyleyen Akyüz, "Eğer, Diyanet'in bağlı olduğu bakan burada 'bir düzenleme yapacağız' derse, emin olun mutsuz olan bu kesim 2005'e mutlu girecektir" diye konuştu.
CHP'li Ali Rıza Gülçiçek de, "Başbakan'ın, Dinler Bahçesi'nin açılışını yapması önemli, bir cemevinin açılışını da yapması Alevileri mutlu edecektir" dedi.