CHP lideri Kılıçdaroğlu, Baykal ile görüştü

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Baykal ile görüştü
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Baykal ile görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile görüştü

RADİKAL- CHP lideri Kemal Kılçdaroğlu ve Deniz Baykal, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yemin töreni öncesinde bir araya geldi.

CHP'de Baykal krizi: Adice üzerime geliniyor

Deniz Baykal HDP'nin 'telaffuz' ricasına ne yanıt verdi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun Meclis'teki makamında gerçekleşen görüşme 1 saat 20 dakika sürdü. Baykal, görüşmenin ardından gazetecilerin soruları üzerine Kılıçdaroğlu ile çok yararlı, verimli ve kapsamlı bir değerlendirme yaptıklarını söyledi. "Uzun süredir böyle bir görüşme yapma imkanını bulamamıştık. Biraz hasret giderdik" ifadesini kullanan Baykal, "Her şeyi konuştuk. Koalisyon konuları, iç siyaset, dış politika, çevremizdeki olaylar, her şeyi konuştuk" dedi.

Baykal, "Meclis Başkanlığı'na aday mısınız?" sorusuna "Hayır, böyle bir açıklamam yok. Olduğu zaman görürsünüz. Ama daha Meclis Başkanlığı adaylığı süreci bile başlamadı. Bugün ben geçici Meclis Başkanı olmak üzere bir saat sonra Sayın Çiçek'ten görevi devralacağım. Geçici Meclis Başkanıyım. Adaylık aşamasında değiliz daha" yanıtını verdi. Gazetecilerin Meclis Başkanlığı konusuna ilişkin sorularının sürmesi üzerine de Baykal, "Ülke, dünya , bölge genel bakıyoruz biz. Makro değerlendirmeler yaptık. Mikro değerlendirmelere girmedik" diye konuştu.