CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Baykal için sert sözler

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Baykal için sert sözler
CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Baykal için sert sözler
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin konuştu. Baykal'a sert sözler söyleyen CHP lideri, "Baykal gitmeye niyetliydi 'Koalisyon konusu olmasın' dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal'ın o gece bana neden ulaşamadığını ise, ben de anlamadım" diye konuştu.

RADİKAL- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin çarpıcı bilgiler verdi. Sözcü gazetesi yazarları Emin Çölaşan, Bekir Coşkun ve genel yayın yönetmeni Metin Yılmaz’a konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, bu görüşme nedeniyle Baykal’ı sert bir şekilde eleştirip Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın Dışişleri Konutu’nda yaptığı görüşmeye ilişkin “Ben de çok ayrıntı bilmiyorum” dedi. Kılıçdaroğlu, “Baykal gitmeye niyetliydi. Ben ‘Sakın Kaçak Saray’da olmasın” ve ‘Koalisyon konusu olmasın’ dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal’ın o gece bana neden ulaşamadığını ise, ben de anlamadım. Tam tersine o gece saat 24.00’ten sonra da ayaktaydım ve uyumuyordum” diye konuştu.

“O GECE BANA NEDEN ULAŞAMADIĞINI ANLAMADIM”

Baykal’a koalisyon uyarısı yapmasına rağmen bu konunun Erdoğan ile görüşüldüğünü açıklayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
“Sayın Deniz Baykal, televizyona yaptığı açıklamanın biraz daha ayrıntılısını bana anlattı. Bilgim dahilindeydi görüşme. Baykal gitmeye niyetliydi. Ben ‘Sakın kaçak Saray’da olmasın’ ve ‘Koalisyon konusu olmasın’ dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal’ın o gece bana neden ulaşamadığını ise, ben de anlamadım. Tam tersine o gece saat 24.00’ten sonra da ayaktaydım ve uyumuyordum.”

“KAFAMDA BİR İSİM YOK”

Deniz Baykal’ın Meclis Başkanı olmasına ilişkin tartışmaya da değinen Kılıçdaroğlu, “Meclis Başkanlığı konusunda kafamda bir isim yok. Daha erken bu ismi belirlemek” diyerek Baykal için kapıları kapattı.


  http://www.radikal.com.tr/138214513821453

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Aklımdan Geçenleri Yazsam mı? - Hayal Denizi03

  Kılıçtaroğlu "Koalisyon konusu olmasın" demiş! İçimden bir ses kulağıma fısıldıyor, Baykal konuşulanları samimi bir şekilde açıklamıyor diye... Erdoğan Baykal'a 258'i 276'ya tamamlayacak gücün varsa İktidar ortağı ol demiş olmalı. Altında buza aranır mı aranmaz mı? Sizin yorumunuza bağlı... Zarrap'a sormak lazım.

  Oportünizm! - user433512

  Bu haberi okurken gülmemek için kendimi zor tuttum.Sanırım sebebi Kılıçdaroğlu'nun bir çocuk saflığındaki naifliğiydi.Öyle anlaşılıyor ki; Deniz Baykal'ı iyi tanımamış.Deniz Baykal'ın böyle bir fırsatı kaçırmayacağını tahmin edememiş.Ama Türkiye'de siyaset böyle birşey! Sen tut,kaset komplosundan sonra Genel Başkaniığa," hakkım mı,değil mi" demeden "balıklama" atlayarak oportünizm sergile.Kime karşı? Oportünizm söz konusu olduğunda; "eline su dökemeyeceğin" bir siyasetçiye!Sonra,o da seni ilk fırsatta açığa düşürsün.Bütün bunlar neden oluyor Türk siyasetinde?Neden kişisel ikbal arayışları,parti dolayısıyla seçmen çıkarlarının önüne geçiyor.Çünkü demokrasi Kültürü ve Ahlakı yeterli düzeyde gelişmemiş bir ülkede siyasette oportunizm en geçerli akçe oluyor da ondan,diye düşünüyorum.

  JACKAL - user560158

  JACKAL'ı hatırlattı bana sayın baykal yaptığı gizli ve sıfatsız görüşmesiyle. Kılıçdaroğlunun söylemesi gereken şuydu: ' Pılını pırtını topla ve çek o çirkin poponu partimin üzerinden'.