CHP liderinden Digitürk'ün kararına tepki

CHP liderinden Digitürk'ün kararına tepki
CHP liderinden Digitürk'ün kararına tepki
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Digitürk'ün kararına tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu Twitter hesabından, "Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek" dedi.

Digitürk, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ilettiği yazı sonrası, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanallarını platformdan çıkardı. Digitürk'ün internet sitesine ise savcılık yazısı sonrası yapılan sansürle ilgili şu açıklama konuldu:'Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu” tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak Şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir. Söz konusu yazının içeriği gereği yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkarılmıştır."

CHP LİDERİNDEN TEPKİ

Kılıçdaroğlu , Twitter hesabından, "Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek" dedi. RTÜK'ün CHP'li üyesi ismet Demirdöğen ise, bu kanalların anayasal düzene karşı suç işlediğine dair ortada herhangi bir mahkeme kararı bulunmadığına işaret etti.