CHP' liderine, 9 yaşındaki Yamaç'tan zor soru

CHP' liderine, 9 yaşındaki Yamaç'tan zor soru
CHP' liderine, 9 yaşındaki Yamaç'tan zor soru
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de gençlerle bir araya geldi. Gençler sordu, Kılıçdaroğlu ise kendisine yöneltilen tüm soruları cevapladı. Toplantıya annesiyle katılan 9 yaşındaki Yamaç Çakır, Kılıçdaroğlu'na "Ben 2006'da doğdum. Doğduğumdan beri Türkiye'de bazı kötü şeyler oluyor. Bombalar patlıyor. Ben büyüdüğümde de böyle şeyler olacak mı? Siz ne yapacaksınız?" diye sordu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçen akşam Kadıköy'de gençlerle bir araya geldi. 1 Kasım seçim beyannamesini gençlere adayan Kılıçdaroğlu'na  gençler merak ettikleri her soruyu sordu. CHP lideri gençlere "Geleceğe umutla bakmaktan asla vazgeçmeyin" tavsiyesinde bulundu. Gençlerden biri "VPN nedir biliyor musunuz?" diye sordu. "Twitter'ı kapattıklarında size nasıl tweet atıyorum sanıyorsunuz?" diye VPN kullandığı ima eden Kılıçdaroğlu, CHP vaatlerinden birinin de VPN'e gerek duymayan Türkiye olduğunu belirtti.

 'BOMBALAR ÇOCUKLARI VURUYORSA...'

CHP liderinin gençlerle yaptığı toplantıya annesiyle katılan 9 yaşındaki Yamaç Çakır'n sorusu çok konuşuldu. Çakır,"Ben 2006'da doğdum. Doğduğumdan beri Türkiye'de bazı kötü şeyler oluyor. Bombalar patlıyor. Ben büyüdüğümde de böyle şeyler olacak mı? Siz ne yapacaksınız?" diye sordu. Kılıçdaroğlu, "Sen büyüdüğünde her şey çok daha güzel olacak, bizim kuşak bunu başaramadı, ama biz yapamazsak çevrendeki ağabeylerin ablaların bunu başaracak" diyerek cevap verdi. CHP lideri gençlere sandığı gitmeleri tavsiyesinde de bulundu.

DHA