CHP otobüsünü 'oyuncak dağıtmadılar diye kızan' çocuklar taşlamış

CHP otobüsünü 'oyuncak dağıtmadılar diye kızan' çocuklar taşlamış
CHP otobüsünü 'oyuncak dağıtmadılar diye kızan' çocuklar taşlamış
Kepez'de CHP Antalya yöneticilerini taşıyan otobüse yapılan taşlı saldırıyı 4 çocuğun gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Çocukların otobüsü, "oyuncak dağıtmadıkları için" CHP'lilere kızarak taşladığı öne sürüldü.

ANTALYA – Antalya'da CHP milletvekili adaylarının, Kepez ilçesindeki bir restoranda gazetecilerle bir araya geldiği toplantının ardından partilileri taşıyan otobüse yapılan saldırıyı gerçekleştirenlerin 4 çocuk olduğu ortaya çıktı.

Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, kısa süre içinde olayın faillerine ulaştı. Yaşları 10-12 olan arasında değişen 4 çocuğun otobüsü oyuncak vermedikleri için taşladıkları ortaya çıktı. Yaşlarının küçük olması nedeniyle Asayiş Büro Amirliği'nde ifadesi alınmayan çocuklar, işlemler için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildi. Burada savcı talimatıyla avukat ve psikolog eşliğinde ifadesi alınan çocukların ifadelerinde, “Balon ve oyuncak istediğimiz CHP’lilerden olumsuz yanıt aldığımız için kızdık ve otobüsü taşladık” dedikleri iddia edildi.

İfadeleri alınan çocuklar serbest bırakıldı.

SALDIRIDA CAMLAR KIRILDI

CHP Antalya milletvekili adaylarının, Kepez ilçesindeki bir restoranda 23 Nisan günü gazetecilerle bir araya geldiği toplantının ardından partilileri taşıyan otobüse Sakarya Bulvarı'nda taşlı saldırı gerçekleşmiş, saldırıda yaralanan olmazken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun fotoğraflarıyla giydirilen otobüsün iki camı kırılmıştı.

(Bülent TATOĞULLARI / DHA)