CHP Salı günü Tandoğan'da toplanacak

CHP Salı günü Tandoğan'da toplanacak
CHP Salı günü Tandoğan'da toplanacak

Ricciardone Pavey'e resepsiyon verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 27 Mart Salı günü Tandoğan'da yapacakları grup toplantısında eğitimdeki geri gidişi halka anlatacaklarını söyledi.

ANKARA - Kılıçdaroğlu , ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin, CHP Milletvekili Şafak Pavey'e verilen cesaret ödülü dolayısıyla düzenlediği resepsiyonda, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu , “Önümüzdeki salı günkü grup toplantısının neden Tandoğan'da yapılacağının” sorulması üzerine, “Eğitimdeki geri gidişi halka anlatacağız” dedi.

Ankara Valiliği'nin izin vermediği yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “İzinler alındı. Görüyorsunuz hızlı çalışıyoruz” diye konuştu.

RİCCİARDONE PAVEY'E RESEPSİYON VERDİ

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın “2012 Uluslararası Cesur Kadınlar” ödülüne layık görülen CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey onuruna resepsiyon verdi.

Resepsiyonda Türkçe konuşma yapan Büyükelçi Ricciardone, kadınların muazzam başarıları ve hayatlarına katkılarını kutlayarak, şunları söyledi:

“Bu salona baktığımda alanlarında öncü, olağanüstü kadınlar görüyorum. Siyasetten sivil topluma, medyadan iş dünyasına sizler katkılarınızla sadece kadınlar için değil tüm toplum için fark yaratıyorsunuz.”

Ricciardone, Pavey'in cesareti ve özverili çalışması ile sadece Türklere ya da kadınlara değil herkese ilham verdiğini belirterek, bu ödülü Türkiye 'den ilk alan kadın olduğunu hatırlattı.(aa)