'CHP seçimden kaçıyor'

'CHP seçimden kaçıyor'
'CHP seçimden kaçıyor'
AK Parti Genel Başkanı Yardımcı Uğur:"Dünyada ilk defa muhalefet seçimden kaçıyor. CHP seçimden kaçıyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı A. Edip Uğur, “Dünyada ilk defa muhalefet seçimden kaçıyor. CHP seçimden kaçıyor. 'Kış şartları var, bu seçimi erkene alalım' diyoruz. Muhalefetin koşa koşa seçime 'Evet' demesi lazım. Hem yavru muhalefet hem anamuhalefet seçimden kaçıyor” dedi.

Valilik'te düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Uğur, buradan AK Parti İl Başkanlığı'na geçerek, partililerle bayramlaştı.

Uğur, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Cemal Öztaylan, Ali Aydınlıoğlu ve Tülay Babuşcu'nun da katıldığı bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 2014 yılının mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerin hava koşulları nedeniyle 6 ay öne alınmasını içeren Anayasa değişikliğini TBMM'de yapamadıklarını, konunun tekrar görüşülmesi için Cumhurbaşkanı tarafından Meclise gönderildiğini hatırlattı.

Muhalefetin seçimden kaçtığını ifade eden Uğur, “Muhalefet seçim istemez mi? Dünyada ilk defa muhalefet seçimden kaçıyor. CHP seçimden kaçıyor. 'Kış şartları var, bu seçimi erkene alalım' diyoruz. Muhalefetin koşa koşa seçime 'Evet' demesi lazım. Hem yavru muhalefet hem ana muhalefet seçimden kaçıyor. Bu onu gösteriyor. Yoksa gelirler meclise seçimin erkene alınması için oy kullanırlar” diye konuştu.

"BİRİLERİ BU MİLLETTEN KORKUYOR"

Uğur, AK Parti'nin gücünü milletten aldığını, son 3 genel ve 2 yerel seçimde oylarını artırarak iktidar olduklarını, referandumlardan başarıyla çıktıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Birileri bu milletten korkuyor. 'milli eğitim'de 4 4 4 sistemiyle çocuklar 66 ayda okula başlasın' dedik. Dediler ki: 'Bu çocuklar okuyamaz.'

Karşı çıktılar. Çocuklarınıza niye güvenmiyorsunuz? Bu çocuklar geri zekalı mı? Eskiden ne televizyon vardı, ne bilgisayar vardı. Şimdi 3-4 yaşındaki çocuklar televizyon, ipad ve bilgisayarlarla oynuyor. Şimdi bu muhalefet, o çocuklara güvenemiyor. Biz dedik ki: 'Seçilme yaşını da 18'e indirelim.' Muhalefet yine 'çoluk çocuk milletvekili mi olacak?' diyerek karşı çıktı. Gençlerinize neden güvenmiyorsunuz siz? Biz gençlerimize de güveniyoruz. Nasıl millete güveniyorsak, 66 aylık çocuklarımıza da güveniyoruz, 18 yaşındaki gençlerimize de güveniyoruz. Muhalefet, 'biz güvenmiyoruz kardeşim. Çoluk çocuktan milletvekili olmaz' diyor. Ülkemizde, milletten korkan, seçimden korkan bir muhalefet var.”

"BÜYÜKŞEHİR KANUN TASARISI"

Uğur, arasında Balıkesir'in de bulunduğu 13 ilin büyükşehir olmasıyla ilgili kanun tasarısına muhalefet partilerinin yaklaşımını uygun bulmadıklarına da değinerek, muhalefetin büyükşehir ile ilgili dezenformasyon hareketine giriştiğini ileri sürdü.

Bazı beldelerde “beldeler kapatılsın mı, kapatılmasın mı?” adı altında yapılan referandumları “şov' olarak değerlendirdiğini dile getiren Uğur, “Bunlar gelişi güzel yapılan bir oylama. Şov yapıyorlar burada. Sonra da 'adamlar beldelerinin kapatılmasını istemiyor' diyorlar. Biz siyasi partiyiz. Bu Büyükşehir Kanunu'nu neden çıkarıyoruz? 'Milletin ayağına hizmet daha iyi gitsin, vatandaşa daha kolay ulaşılsın' diye. Yoksa millete zulmetmek için değil.”
Büyükşehir Kanun Tasarısı'nın bayramdan sonra Meclis gündemine geleceğini bildiren Uğur, “ İstanbul ve Kocaeli illerinde başarılı olan bu kanunu çıkaracağız. Yerel seçimden sonra da uygulamaya başlayacağız. Endişelenmeye gerek yok. Milletimize inanıyoruz, güveniyoruz” dedi. (AA)