CHP 'suçlu' vekil peşinde

CHP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dosyasının da yer aldığı milletvekili dokunulmazlık dosyalarına 'dokunmama' kararı alan AKP'yi eleştirdi.

ANKARA - CHP, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dosyasının da yer aldığı milletvekili dokunulmazlık dosyalarına 'dokunmama' kararı alan AKP'yi eleştirdi.
CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol, dün Erdoğan'ın dokunulmazlık dosyasının da bulunduğu TBMM Anayasa-Adalet Hazırlık Komisyonu'nun CHP'li üyeleri Orhan Eraslan ve Halil Ünlütepe ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'ın hakkındaki suçlamalarla ilgili olarak daha önce komisyonda, aftan yararlandığı açıklamasını yaptığını anımsatan Anadol, "Eğer masumsa dokunulmazlığının kaldırılmasını istemesi ve yargı önüne çıkması gerekirdi" dedi. Anadol, AKP'li TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil'in zimmetine para geçirmek, AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin'in ihaleye fesat karıştırmak, AKP'li Mustafa Çakır'ın karşılıksız çek vermek, AKP'li Mehmet Sekmen'in izinsiz inşaat, usulsüz arsa tahsisi gibi suçlardan dolayı dokunulmazlıklarının kaldırılmasının istendiğini belirterek, "CHP adaletten kaçanların yakasını bırakmayacaktır, sonuna kadar takipçisi olacaktır" diye konuştu.
Eraslan ise komisyon üyelerine dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili olarak gönderilen bilgi notunda, CHP'li üyelerin suçlarının daha ağır, AKP'lilerin ise daha hafif gösterildiğini ifade etti. Ünlütepe de iktidar partisine "Başkalarından hesap sormaya kalkan AKP, kendisi hesabını vermekten kaçmıştır" diye sitem etti.