CHP: Sürpriz olacak

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'da önlerinde sadece psikolojik engel bulunduğunu belirterek, iddialı konuştu: "İstanbul'da bu kez büyük bir sürpriz pişiyor.

İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'da önlerinde sadece psikolojik engel bulunduğunu belirterek, iddialı konuştu: "İstanbul'da bu kez büyük bir sürpriz pişiyor. Herkes sürprize hazır olsun."
Baykal, İstanbul'da 28 Mart seçim hazırlıklarına dün düzenlediği aday tanıtım toplantısıyla başladı. Seçimlerin en ilgi çekici, en önemli yarışının İstanbul'da yaşanacağını kaydeden Baykal, "Seçimlerde bir dönemin hesabı görülecek. İstanbul'un uzaktan kumandayla, 'Kimi koysam seçtiririm' anlayışıyla yapılacak bir belediye seçimine 'Hayır' deme mecburiyeti vardır" dedi.
Baykal, şöyle konuştu: "Kadromuzun kökünde, kökeninde tereddüt uyandıracak bir şey var mı? O, CHP'nin köküne yönelen suçlamaları yapan Başbakan'a
'Dön de şu CHP kadrolarına bir bak' diyorum.
'El mi yaman, bey mi yaman'
Bir karanlık yönetimi, onun en güçlü olduğunu zannettiği yerde, kendisine en güvendiği yerde, halkın ve toplumun direncini, mücadele azmini ayağa kaldırarak hep beraber sonuç almak durumundayız. Seçimlerde el mi yaman, bey mi yaman, bir avuç iktidar sahibinin söyledikleri mi geçecek, milletin söylediği mi, İstanbullunun söylediği mi geçecek, bunu kanıtlayacaksınız."
Baykal, adaylara Atatürk resimlerinden oluşan tablolar hediye etti.