CHP: Syriza'yı örnek alacağız

CHP: Syriza'yı örnek alacağız
CHP: Syriza'yı örnek alacağız
CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç, Yunanistan seçim sonuçlarından memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bugün itibariyle Yunanistan'da yürekli bir programla seçimi kazanan Syriza'yı ve onun genç lideri Aleksis Tsipras'ı selamlıyoruz" dedi.

RADİKAL - CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç, Yunanistan seçim sonuçlarından memnuniyet duyduğunu belirterek, " Bugün itibariyle Yunanistan'da yürekli bir programla seçimi kazanan Syriza'yı ve onun genç lideri Aleksis Tsipras'ı selamlıyoruz" dedi.

Syriza'nın, Türkiye 'deki Haziran isyanının da felsefesini taşıyan bir siyasi oluşum olduğunu savunan İrfan İnanç şu değerlendirmeyi yaptı: "33 yaşında mücadele ettiği harekete lider olan Aleksis Tsipras, halkın dilini kullanarak hareketi toplumsallaştırmıştır. Bilindiği gibi Syriza'nın yaş ortalaması 35'in dahi altındadır. Gençlik örgütümüz de, bu umuda dönük halkın esas gündemleriyle hareket eden siyasal örgütlenmeyi partimize kanalize etmek için mücadele edecektir. Hatta ülkemizde de bir Syriza modeli kurulmasının tohumlarını atmaya çalışacaktır. Şimdi bize düşen Syriza'nın cesaretinden bir pay çıkarmak. Eylül ayında açıklanan Selanik Manifestosunu defalarca kez okuyup, egemenlerin nasıl alt edilebileceğini göstermek. Belki de bunun ötesinde ihtiyaç doğrultusunda Türkiye'de de gerçek bir 'sol ittifak' kurabilmek. Önümüzdeki dönemde gerek Türkiye'de gerek Yunanistan'da bir Syriza temsilcileriyle bir araya gelerek program ve kampanya hazırlıklarıyla ilgili konuşacağız."
DHA