CHP terörden vurdu

CHP lideri Deniz Baykal İstanbul'daki bombalı saldırıların sanıklarından Habib Aktaş'ın babasının AKP adayı olması ve mason...
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

UŞAK - CHP lideri Deniz Baykal İstanbul'daki bombalı saldırıların sanıklarından Habib Aktaş'ın babasının AKP adayı olması ve mason derneğine saldıran zanlının eski İgdaş çalışanı olmasını kastederek: "Bunlar raslantı mı?" dedi.
Baykal, dün Uşak'ta halka seslenirken şu mesajları verdi: Erdoğan seviyeyi düşürdü: Başbakan kök tartışmasını açtı, açtığına pişman oldu. Şimdi de seviye tartışması açıyor. Diyor ki; 'Benim seviyem yüksektir.' Öyle olması gerekir. Ama başbakanlar o seviyeyi bazen tutturamazlar. Bazı başbakanlar başbakanlık seviyesini yükseltir, seviyesinden tüketir.
Teröristin babası AKP adayı: İstanbul'da yaşanan bir terör olayının bir sanığı var. Adı Habib Aktaş. Bunun babası Abdülaziz Aktaş. AKP'den Mardin'de belediye meclisi üyesi adayı.
İstanbul'daki bir başka saldırıda yaralanan birisi var. Bunun adı da Engin Vural. Kim bu Engin Vural? İgdaş'ta çalışıyor. Bu adam kimin zamanında belediyeye alınmış? Kaç kişi orada aynı durumda çalışıyor. İstanbul Belediyesi kime iş veriyor? Bunların hepsi rastlantı mı?