CHP Tunceli'de Gürsel Erol sürprizi

CHP Tunceli'de Gürsel Erol sürprizi
CHP Tunceli'de Gürsel Erol sürprizi
CHP'nin 1 Kasım Genel Seçimleri için Tunceli'de yaptığı eğilim yoklamasını geçen dönem adaylıktan çekilen iş adamı Gürsel Erol kazandı.

RADİKAL- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nun memleketi Tunceli'de merkezin belirlediği adaylarla seçime giden CHP, 7 Haziran'da büyük hüsran yaşadı ve vekil çıkaramadı. 1 Kasım listesini belirlemek amacıyla MYK kararı doğrultusunda Tunceli’de eğilim yoklaması yapıldı. Örgütün tercihi doğrultusunda yapılan eğilim yoklamasından 7 Haziran seçimlerinde de aday adaylığı başvurusunda bulunan ancak ön seçim yapılmadığı için listeye konulmasına rağmen çekilen adamı Gürsel Erol birinci çıktı. Erol’u işadamı Polat Şaroğlu izledi. Erol bin 640, Şaroğlu bin 358 oy aldı.

KESİNLEŞEN İLK ADAYLAR

Eğilim yoklaması sonuçları doğrultusunda Erol ve Şaroğlu, CHP’nin 1 Kasım listesinde yer alması kesinleşen ilk adayları olduğu dile getirildi.
Tunceli'de yapılan eğilim yoklamasından birinci çıkan Gürsel Erol yaptığı açıklamada "Her şeyden önce eğilim yoklamasına katılan tüm partililerimize, aday adaylarımıza ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Tunceli'de CHP'yi tekrar birinci parti yapmak ve Polat arkadaşımızla birlikte Meclis'e gelmek için yılmaksızın ve çok çalışacağız. Tunceli bize, biz Tunceli'ye güveniyoruz."

CHP'nin Tunceli ikinci sıra adayı Gürsel Erol adaylıktan çekildi

BAŞVURU YAPMADIĞI HALDE ADAY GÖSTERİLMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun, memleketi Tunceli'den 7 Haziran seçimleri için ikinci sıradan milletvekili adayı gösterdiği işadamı Gürsel Erol adaylıktan çekilmişti. Radikal’e konuşan ve CHP’ye adaylık başvurusunda bulunmadığını belirten Erol şunları söyledi: “Ben aday adaylığımı açıklarken Tunceli'de ön seçim olursa aday olacağımı söyledim. Tunceli'de ön seçim yerine merkez yoklamasıyla aday belirlenince, adaylık başvurusu yapmadım. Bunu Tunceli'deki aday adaylık açıklamamda da söylemiştim. Ben sözüm arkasında durmak zorundayım. Konu milletvekili seçilip seçilmeme meselesi değil. Partiye adaylıkla ilgili herhangi bir evrak vermedim. Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı aradım “ İsmimi aday olarak yazmayın” dedim. Genel Başkanımızla da görüştüm. Buna rağmen listede adımı gördüm. Ben evrak vermedim bu nedenle YSK benim adaylığımı düşürür. Parti adaysız kalır. Onun için adaylıktan çekildim."